Угорщина затвердила призначення Федора Шандора послом України

Угорщина затвердила призначення Федора Шандора послом України

Оновлено
Угорщина затвердила призначення Федора Шандора послом України
. Військовослужбовець Федір Шандор поспілкувався з кореспондентами Суспільного. Ужгород, 13 вересня 2022-го року. Фото: Леонтій Николишин | Суспільне Ужгород

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто затвердив рішення про вірчу грамоту посла України в Будапешті — професора Ужгородського національного університету, військовослужбовця ЗСУ Федора Шандора.

Про це інформує угорське медіа ATV. Федір Шандор інформацію Суспільному підтвердив у телефонній розмові.

Відповідно до процедури, підписане рішення президентки Угорщини Каталін Новак про згоду на призначення нового посла України було направлено до МЗС для контрасигнаціїКонтрасигнація — підпис урядовця чи іншої офіційної особи на документі, що виданий і підписаний главою держави чи міністром, який означає, що урядовець чи інша офіційна особа бере на себе юридичну та політичну відповідальність за цей документ разом із головою держави чи міністром. міністром.

Федір Шандор повідомив Суспільному, що указ про призначення буде протягом тижня.

Рішення президентки стане офіційним, коли посол Шандор приїде у Будапешт і вручить вірчі грамоти Новак.

Що відомо:

  • 8 серпня президентка Каталін Новак попередньо узгодила нового посла України в Угорщині Федора Шандора. Прохання про агреман до Будапешта Київ написав декілька місяців тому, але угорська сторона схвалила його лише зараз.
  • У липні 2022 року президент Володимир Зеленський звільнив Людмилу Непоп з посади посла України в Угорщині.

"Професор з окопів": чим відомий Федір Шандор

  • Федір Шандор — військовий ЗСУ, професор Ужгородського національного університету, президент обласної туристичної організації “Закарпаття”. У 2020-му році став депутатом Закарпатської обласної ради від партії "Слуга народу". На сайті "Чесно" пишуть, що Федір Шандор був помічником народного депутата (у 2002-2006 роках) самовисуванця Ореста Климпуша на громадських засадах та народного депутата (у 2012-му році) Сергія Мошака від "Партії Регіонів" на громадських засадах.
  • Федір Шандор вступив до лав 101-ї бригади територіальної оборони у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Став відомим завдяки фото, де він читає лекції з окопу. У 2022-му році в Ужгороді Федору Шандору встановили мініскульптуру “Професор з окопу”.
Угорщина затвердила призначення Федора Шандора послом України
Віктор Щадей
  • Федір Шандор є етнічним угорцем. За його словами, чимало закарпатських угорців захищають свою землю і свої сім’ї від російських окупантів на фронті. "В Угорщині агенти Росії поширюють неправдиву інформацію про закарпатських угорців. Подібну інформацію поширюють і в Україні. Мета зрозуміла — налаштувати закарпатських угорців і українців одних проти інших", — зазначив Шандор.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок