Україна виконала понад 90% рекомендацій Єврокомісії для початку перемовин про вступ — Офіс президента

Україна виконала понад 90% рекомендацій Єврокомісії для початку перемовин про вступ — Офіс президента

Україна виконала понад 90% рекомендацій Єврокомісії для початку перемовин про вступ — Офіс президента
Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів зустріч зі спеціальним уповноваженим міністерства закордонних справ Греції з питань України Спиридоном Ламбрідісом. Фото: ОПУ

Заступник керівника ОП Ігор Жовква провів зустріч зі спеціальним уповноваженим міністерства закордонних справ Греції з питань України Спиридоном Ламбрідісом.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Напередодні саміту Євроради було обговорено роботу України на шляху інтеграції в ЄС. Жовква поінформував Ламбрідіса про прогрес у реформуванні держави, досягнутий у період після оприлюднення Європейською комісією рекомендації почати переговори з Україною про вступ до Євросоюзу.

"Україна виконала понад 90% необхідних для цього рекомендацій Європейської комісії та розраховує на справедливе рішення Євросоюзу, що базується на відповідних здобутках", — сказав посадовець.

Сторони також обговорили стан виконання домовленостей за результатами візиту президента Володимира Зеленського до Греції у серпні, під час якого, зокрема відбувся перший саміт Україна-Балкани.

Окрему увагу приділили безпековій ситуації в Україні та потребам держави з метою успішного проведення контрнаступальних операцій зі звільнення тимчасово окупованих Росією територій.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок