У Єврокомісії відповіли Орбану, який виступив проти початку перемовин щодо вступу України

У Єврокомісії відповіли Орбану, який виступив проти початку перемовин щодо вступу України

У Єврокомісії відповіли Орбану, який виступив проти початку перемовин щодо вступу України
. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Представниця Європейської комісії Ана Пізонеро відповіла прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який заявив, що позиція ЄК стосовно України є "необґрунтованою та погано підготовленою".

Про це речниця повідомила під час брифінгу 4 грудня.

"Ми не вважаємо, що наша пропозиція необґрунтована. Навпаки, ми вважаємо, що Україна здійснила дивовижну роботу. Ми зі свого боку зробили рекомендації стосовно початку переговорів, тепер рішення щодо наших пропозицій — за державами-членами", — наголосила Пізонеро.

Раніше Орбан у соцмережі X розмістив відеоролик з коментарем, в якому назвав пропозицію Єврокомісії щодо вступу України "необґрунтованою та погано підготовленою".

Прем'єр також зазначив, що пропозиція ЄК про початок переговорів з Україною не відповідає інтересам "багатьох членів", зокрема Угорщини.

1 грудня Орбан говорив про те, що Європейський союз повинен спочатку підписати угоду стосовно стратегічного партнерства з Україною, а не починати перемовини про вступ.

Опісля президент Євроради Шарль Мішель наголосив, що ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства", оскільки була підписана угода про асоціацію.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок