Мішель відповів Орбану: ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства"

Мішель відповів Орбану: ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства"

Мішель відповів Орбану: ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства"
Голова Європейської ради Шарль Мішель, 15 грудня 2022 року, фото: AP

Президент Євроради Шарль Мішель наголосив, що ЄС та Україна вже перебувають у стані "стратегічного партнерства", оскільки була підписана угода про асоціацію.

Про це політик повідомив під час розмови з журналістами у кулуарах саміту COP28 в Дубаї 1 грудня, передає Reuters.

"Ми маємо угоду про асоціацію з Україною, яка пропонує багато можливостей для тісної співпраці з Україною", — сказав Мішель.

Президент Європейської ради додав, що у грудні будуть проведені "поглиблені дебати з 27 колегами", аби дати оцінку про майбутнє рішення щодо старту переговорів про вступ України в Євросоюз.

Таким чином політик відповів прем'єру Угорщини Віктору Орбану, який раніше заявляв про те, що ЄС повинен спочатку підписати угоду стосовно стратегічного партнерства з Україною, а не починати перемовини про вступ.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

На початок