Наступного року уряд виділить 18 млрд на кредити 5-7-9% та 15 тисяч грантів для підприємців

Наступного року уряд виділить 18 млрд на кредити 5-7-9% та 15 тисяч грантів для підприємців

Наступного року уряд виділить 18 млрд на кредити 5-7-9% та 15 тисяч грантів для підприємців
Фото: Мінекономіки

У 2024 році малі та середні бізнеси в Україні зможуть отримати від держави 15 тисяч грантів на розвиток. Крім того, 18 млрд грн з бюджету піде на продовження доступного кредитування підприємців за програмою 5-7-9%.

Про це 4 грудня повідомив Урядовий портал із посиланням на першу віцепрем'єр-міністерку України — міністерку економіки Юлію Свириденко.

Посадовиця додала, що уряд розширює програми підтримки бізнесу та закликає місцеву владу долучатись до фінансування.

Наступного року Україна зможе видати 14 тисяч мікрогрантів для малого бізнесу — до 250 тисяч грн — та 1 тисячу грантів для переробних підприємств — до 8 мільйонів грн.

У 2024-му також діятиме програма часткової компенсації виробництва сільськогосподарської техніки. Цим влада підтримає українських машинобудівників та стимулюватиме їх розвиток.

А ще вперше в бюджеті закладений 1 млрд грн на розширення мережі індустріальних парків, на території яких підприємці можуть користуватися низкою пільг.

Про програму "Доступні кредити 5-7-9"

Програма пільгових кредитів "Доступні кредити 5-7-9" в Україні почала діяти на початку 2020 року. Сенс її у тому, що держава компенсує частину ринкової ставки кредиту, а підприємець платить лише 5, 7 або 9 відсотків річних. "Доступні кредити" були призначені для інвестицій у бізнес, проте криза, викликана пандемією, змінила ситуацію й уряд розширив програму. Водночас для тих, хто потребує інвестицій умови отримання пільг лишаються надважкими.

У березні 2022 року Кабмін зняв усі обмеження щодо програми кредитування "5-7-9". Прем'єр Денис Шмигаль тоді заявив, що будь-який український бізнес, якому потрібна підтримка, зможе отримати кредит за пільговими умовами.

14 березня 2023 року уряд ухвалив певні зміни для оптимізації держпрограм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" в умовах воєнного стану.

На початок