"Рішення викликає гнів, навіть не розпач". Михайло Гераскевич - про перенесення чемпіонату світу

"Рішення викликає гнів, навіть не розпач". Михайло Гераскевич - про перенесення чемпіонату світу

Ексклюзивно
"Рішення викликає гнів, навіть не розпач". Михайло Гераскевич - про перенесення чемпіонату світу IBSF

Головний тренер збірної України не задоволений рішенням перенести світову першість в німецький Альтенберг.

Міжнародна федерація скелетону та бобслею вирішила перенести чемпіонат світу з американського Лейк Плесіда в німецький Альтенберг. Таке рішення пояснюється обмеженнями щодо подорожей для спортсменів у час глобальної пандемії.

Читайте також: Чемпіонат світу зі скелетону перенесено з США в Європу. Усе через коронавірус

Головний тренер збірної України зі скелетону та бобслею Михайло Гераскевич в коментарі Суспільне Спорт розкрив свою думку щодо перенесення чемпіонату світу саме в Альтенберг.

"Незважаючи на протести багатьох команд [на чемпіонаті світу-2020], змагання перенесли саме на цей трек. Таке рішення викликало гнів, навіть не розпач. Згадуючи чемпіонат світу-2020, німці знову робитимуть все, щоб влаштувати відкритий чемпіонат Німеччини. А усі інші спортсмени виконуватимуть роль хлопчиків для биття", - зазначив Гераскевич-старший.

Читайте також: Михайло Гераскевич про відсутність естакади: "Спортсмени готові взяти лопати й будувати"

У Альтенбергу пройшов попередній чемпіонат світу: у скелетоні всі три призові місця здобули німці. Загалом вони фінішували чотирма спортсменами у п'ятірці найкращих. Як пояснює Михайло Гераскевич, такий результат пояснюється особливими умовами, які організатори треку створювали для своїх спортсменів.

"Минулого року я досяг домовленості з директором треку щодо можливості потренуватися восени, однак нам не надали трек. Така ситуація була в багатьох інших збірних: декому не дали можливості потренуватися, а хто отримав дозвіл - їздив по повільному льоду.

Коли усі команди переїжджали з Сенкт-Моріца в Сігульду уже під час сезону, то хотіли дорогою заїхати потренуватися в Альтенберг. Спершу нам відмовлялися надавати лід, а пізніше надали і навіть не розчистили від снігу", - згадує Михайло.

Читайте також: Біатлонний календар сезону 2020/21: які зміни уже внесені в розклад

Ситуація не змінилася і безпосередньо на чемпіонаті світу. Трек не розчищали від снігу, попри зауваження тренерів команд.

"У останній день чемпіонату світу під час жіночих тренувань йшов рясний сніг, після чого вийшло сонце. В організаторів було вдосталь часу, щоб підмести і зробити трек швидким, однак ніхто навіть мітлу в руки не взяв. Ми фотографували сніг на треку, подавали скарги, але всім було начхати. Ніхто нічого не зробив. Дуже шкода, що знову там буде чемпіонат світу".

IBSF
Ми дуже хотіли, щоб чемпіонат світу пройшов у Лейк Плейсіді. Це був би дуже чесний чемпіонат світу, американці не підсуджують своїм, на відміну від німців
Михайло Гераскевич

Як пояснює Михайло Гераскевич, альтернативою Альтенбергу був швейцарський Сенкт-Моріц та німецький Кьонінгзі. Обидва варіанти були б значно кращими, ніж Альтенберг.

Читайте також: Як українські атлети готуються до зимового сезону із закритими кордонами

Головний тренер збірної України також відзначає, що для скелетоніста Влада Гераскевича перенесення чемпіонату світу з США - мінус, а не плюс. Як і відміна усього північноамериканського турне.

"Ми дуже хотіли, щоб чемпіонат світу пройшов у Лейк Плейсіді. Це був би дуже чесний чемпіонат світу, американці не підсуджують своїм. У минулому сезоні Влад показав суперовий з'їзд [Гераскевич посів 6 місце, - прим. ОМ], і хоча втримати місце не вдалося, ми зробили висновки, що було добре, а що пішло не так.

Скасування американських етапів - це радше мінус для збірної України, ніж плюс. На чемпіонаті світу Влад міг би боротися за місце у топ-5, а на етапі в Парк-Сіті взагалі розраховував потрапити в призи. Тепер ж ми знову будемо на тих треках, які німці "вилизали" та взяли з них абсолютно всю інформацію".

Олексій Мандзій
Скасування американських етапів - це радше мінус для збірної України, ніж плюс. На чемпіонаті світу Влад міг би боротися за місце у топ-5, а на етапі в Парк-Сіті взагалі розраховував потрапити в призи
Михайло Гераскевич

Що відомо

  • Влад Гераскевич на чемпіонаті світу-2020 в Альтенбергу посів 14 місце. У 2019 році він фінішував на цьому ж місці на етапі Кубка світу.
  • Чемпіонат світу зі скелетону-2021 був запланований на 2-14 лютого. Чи зміняться дати через перенесення змагань - поки невідомо.
  • Остаточний календар нового сезону буде опубліковано пізніше.
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start