У Полтавській області розпочали імунізацію від сказу для диких тварин. Фахівці будуть розкладати спеціальні приманки з препаратом.
Як будуть імунізувати від сказу тварин на Полтавщині
Через повномасштабне російське вторгнення на Полтавщині 2023-го року імунізуватимуть диких тварин від сказу без допомоги авіації, як це робили раніше. Приманки з вакциною будуть розкладати спеціалісти вручну на визначених територіях, зокрема, на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угіддях, на території вирубок тощо.
Загалом розкладуть 388 тисяч доз вакцини на понад 15 тисячах квадратних кілометрів. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у регіоні Наталія Карпенко. 16 жовтня препарати привезли на Полтавщину.
"Розроблено маршрут доставки даної вакцини, розподіл вакцини на адміністративні райони, а також розроблені карти, де буде розкладено вакцину на території мисливських угідь. Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для диких м’ясоїдних тварин. Вона у вигляді брикету коричневого кольору, всередині якого блістер з активним компонентом даної вакцини. Не потрібно чіпати даний брикет та переносити в інше місце", ― розповіла Наталія Карпенко.

Яка ситуація зі сказом на Полтавщині
У регіоні 3 жовтня 2023-го року виявили випадок сказу у теляти у селі Лиман Перший. Про це Суспільному повідомила начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи управління Держпродспоживслужби Полтавщини Наталія Карпенко.
Від початку 2023-го року сказ у регіоні виявили п’ять разів. Хворобу підтвердили у березні у лисиці у місті Полтава, а також – у лисиці, яка вкусила чоловіка у селі Бережнівка Білицької громади, згодом – у собаки у селі Трояни також у Білицькій громаді. Крім того, у липні сказ виявили у Горішньоплавнівській громаді. У жовтні хворобу виявили у теляти у селі Лиман Перший Решетилівської громади.
Як повідомляла раніше Суспільному заступниця начальника відділу Держпродспоживслужби у Полтавській області Ірина Натягла, 2022-гоу регіоні було п’ять випадків сказу тварин, а 2021-го – 20 випадків.
Що таке сказ і які симптоми
Сказ – це вірусне захворювання тварин та людей. Після прояву перших симптомів, його неможливо вилікувати. Сказ призводить до загибелі, бо викликає розлади центральної нервової системи. Заразитися можна через контакт слини хворого зі слизовою здорових людей чи тварин, а також через укуси, подряпини, інші ушкодження. Найкраща профілактика – це щорічна вакцинація для тварин.
Симптоми сказу – це:
- підвищення температури, біль чи поколювання у місці пошкодження;
- страх води, світла;
- пінисте і сильне слиновиділення тощо.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: