На Полтавщині діє заборона на вилов раків: чому та поки

На Полтавщині діє заборона на вилов раків: чому та поки

Рак
Рак. Фото: unsplash

Від 1 грудня 2023-го у водоймах Полтавщини заборонено ловити раків.

Про це повідомили на сайті Державного агентства меліорації та рибного господарства України.

Від 1 грудня і до 30 червня ловити раків на водоймах Полтавщини заборонено, адже в цей час у них триває період спарювання та виношування ікри. З 15 грудня така заборона буде діяти на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах.

За кожного виловленого рака у період заборони доведеться сплатити 3 332 гривні збитку. А ще передбачена адміністративна відповідальність.

"Вилов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачена за частиною третьою та четвертою статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф від 51 до 170 гривень, а за частиною третьою від 340 до 680 гривень з конфіскацією знарядь, які є власністю порушника", – повідомляла раніше Суспільному начальниця відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

За порушення заборони також можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 249 Кримінального кодексу України, передбачений штраф від 17 до 85 тисяч гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок