"Депутати не зібрались, це безвідповідально". Кіровоградська облрада відклала рішення про поновлення голови

"Депутати не зібрались, це безвідповідально". Кіровоградська облрада відклала рішення про поновлення голови

Депутати Кіровоградської обласної ради не поновили на посаді ексголову Сергія Шульгу, за звільнення якого проголосували у квітні. З 64 депутатів на сесію зареєструвалися 19. Сесія неповноважна – сказав нинішній голова облради Юрій Дрозд. "Навіть якщо чинний голова облради складає повноваження – це ухвалюється на сесії. Щоб поновити попереднього голову – все одно треба рішення сесії. Те, що депутати не змогли зібратися — це просто їх безвідповідальне ставлення", – прокоментувала сьогоднішнє засідання юристка Євгенія Захарченко.

Рішення поновити на посаді голову Сергія Шульгу і виплатити йому майже 200 тисяч гривень за час вимушеного прогулу ухвалив окружний адмінсуд 20 листопада.

Голова фракції партії "Слуга народу" Ігор Волков вважає, депутати не виконують свої обов'язки, не зібравшись на сесію.

"З одного боку є рішення суду, з іншого – обрання Юрія Дрозда головою ради ніхто не скасовував. І навіть не оскаржував. Є ненормальним, що депутати облради не збираються на сесію, щоб принципово розв'язати питання щодо поновлення чи непоновлення на посаді Сергія Шульги, оскільки це є прямі повноваження депутатів облради. І саме облрада є боржником і відповідачем по цій справі. Якщо депутати не хочуть працювати, давайте скажемо про це чесно, і просто саморозпустимось".

Голова фракції Радикальної партії Сергій Гриценко сказав Суспільному, депутатам треба час на консультації. Мають визначитись, кого обирати далі: чи Сергія Шульгу, чи призначити нового голову облради.

Чинний голова Юрій Дрозд сказав, більшість депутатів не готові до переобрання: "Рішення суду потрібно виконувати, бо це є рішення суду. Просто не були багато депутатів готові до цього. Ми чекали рішення суду 29, воно не надійшло, а надійшло 30. Моя позиція те, що мене депутати вибрали, ухвалять рішення, щоб поновити пана Шульгу, я тільки руку потисну, однозначно".

Керуючий справами виконавчого апарату облради Павло Топчій стверджує, звільнення чинного голови має погодити лише сесія. Сергій Шульга це спростовує:

"Не розумію, для чого було скликати сесію, на мою думку, це затягування часу і перешкоджання виконанню судового рішення. Якщо суд визначив, що треба поновити. Нинішній голова облради намагається затягнути час. Тепер питання – хто ж тримається таки за владу і кабінет?".

Юристка Євгенія Захарченко говорить, щоб виконати рішення суду, має зібратись сесія.

"Навіть якщо чинний голова облради, якого обрали, складає повноваження, все одно це ухвалюється на сесії і депутати голосують, що вони взяли це до уваги, що вони обізнані про складання повноважень. Для того, щоб поновити попереднього голову – все одно треба рішення сесії. Те, що депутати не змогли зібратися, це просто їх безвідповідальне ставлення. Вони зобов’язані дотримуватись Конституції і законів України".

Затягування з виконанням рішення суду може загрожувати облраді штрафом, говорить юристка.

"Не могли зібратися. Яка це може бути поважна причина? У нас немає бойових дій, надзвичайного стану".

Наступне засідання сесії запланували на 15 грудня.

На початок