Росіяни депортують дітей-сиріт, тому що не можуть створити умови проживання на ТОТ — правозахисниця

Росіяни депортують дітей-сиріт, тому що не можуть створити умови проживання на ТОТ — правозахисниця

Росіяни депортують дітей-сиріт, тому що не можуть створити умови проживання на ТОТ — правозахисниця
Херсонщина. Військові РФ вивозять дітей на "оздоровлення". Фото: пропагандистські ЗМІ РФ

Російські окупанти депортують дітей сиріт, тому що не можуть організувати їм належні умови на тимчасово окупованих територіях. Про це в ефірі "Суспільне. Спротив" розповіла експертка ГО "Регіональний центр прав людини" Катерина Рашевська.

"Про списки на депортацію відомо лише що вони існують, і що РФ продовжуватиме робити те що не припиняла. Депортувати дітей. Серед них можуть бути діти позбавленні батьківської опіки, діти сироти", — повідомила Катерина Рашевська.

Експертка додала, що цих дітей вивозять зокрема через те що окупанти не можуть забезпечити їм належний нагляд на тимчасово окупованих територіях.

"Протягом двох років нічого не робиться. І тому вони мають щось організувати для дітей статусних і тому нічого краще анід просто депортувати цих дітей, або примусово переміщувати на інші окуповані території, наприклад територію Криму, вони не придумали", — розповіла Катерина Рашевська.

Вона зазначила, що за офіційною статистикою окупантів у Криму в цьому навчальному році з'явилось дві з половиною тисячі додаткових учнів. Це можуть бути діти, яких не зафіксували під час депортації, або діти з так званих перевиховних таборів.

За словами експертки, серед депортованих дітей, можуть бути й ті, чиї батьки відмовляються від співпраці з окупантами та отримання російських паспортів. Таким батькам погрожують позбавлення батьківських

Катерина Рашевська розповіла, що Україна повертає 2-3 дитини на місяць впродовж останніх місяців. При, тому що наразі відомо про 19546 офіційно підтверджених Україною вивезених дітей.

Такі повільні темпи, через перешкоди, які створюються росіяни. "Ми говоримо навіть про перешкоди для тих дітей, які мають біологічних родичів, сімʼї. РФ зловмисно ухиляється від виконання своїх зобовʼязань", — наголосила Рашевська.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок