У Франції пройшов перший Всесвітній голий велопробіг

У Франції пройшов перший Всесвітній голий велопробіг

У Франції пройшов перший Всесвітній голий велопробіг
АР

У Франції вперше відбувся Всесвітній голий велопробіг. Таким чином учасники привертають увагу до зміни клімату та вразливості планети.

"У нас тільки одна планета, тому ми хочемо її захистити. Коли ти дбаєш про природу, краще бути голим, так ти показуєш свою крихкість", - розповів один із учасників велопробігу, передає RFI.

Велопробіг пройшов у Ренні, у північно-західному регіоні Бретань. Довжина маршруту пробігу склала 15 км через вулиці і парки міста. У заїзді взяли участь 70 велосипедистів. Як зазначив організатор Мішель Шарль-Доміне, 70 - це небагато, але "непогано для першого разу". Раніші французька влада забороняла проводити такі пробіги, оскільки закон країни забороняє "навмисне сексуальне демонстрування на очах інших людей у ​​доступному для громадськості місці". Правопорушники ризикують отримати до одного року ув'язнення та штраф.

Всесвітній голий велопробіг почали проводити у 2003 році, щоб підвищити обізнаність людей про зміну клімату та вразливість планети. Члени руху переконані, що екологічний транспорт, такий велосипед, є кращим навіть за "зелені" автомобілі. 

Аналогічні заїзди проходять у США, Іспанії, Мексиці, Бельгії та Німеччині.

Що відомо

  • Великий шматок льоду відколовся від найбільшого в Арктиці крижаного шельфу - 79N на північному сході Гренландії. Учені пов'язують це з наслідками від глобального потепління.
  • Глобальна кліматична криза та збройні конфлікти можуть спричинити масову міграцію, у результаті якої до 2050 році переселенцями можуть стати 1,2 мільярда людей.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж у доіндустріальні часи.
  • Через запровадження карантинних обмежень урядами країн у світі спостерігається різке падіння рівня парникових газів і забруднення повітря, однак британські вчені з Університету Лідса кажуть, що у перспективі це матиме незначний вплив на планету.
  • Кліматологи з США та Японії зазначили, що площа льоду у Беринговому морі скоротилася до мінімуму за понад п'ять тисяч років. Через це в найближчому майбутньому вода на його поверхні може перестати покриватися кригою.
На початок