Як карантин вплинув на кліматичні зміни. Пояснюють учені

Як карантин вплинув на кліматичні зміни. Пояснюють учені

Як карантин вплинув на кліматичні зміни. Пояснюють учені
Ілюстративне фото: pixabay

Через запровадження карантинних обмежень урядами країн у світі спостерігається різке падіння рівня парникових газів і забруднення повітря, однак британські вчені з Університету Лідса кажуть, що у перспективі це матиме незначний вплив на планету.

Як пише BBC, дослідження ґрунтувалося на даних глобальної мобільності у 123 країнах від Google та Apple, охопивши період з лютого по червень цього року. Аналіз свідчить, що до 2030 року глобальна температура буде лише на 0,01 градус нижче, ніж очікувалося.

Водночас автори наголошують, що характер відновлення може суттєво змінити перспективу на довший термін і утримати світ від перевищення потепління на до середини XXI століття на 1,5 градуси. Попередні дослідження показують, що у викидах парникових газів відбулися значні зміни, оскільки транспортні системи у всьому світі закрилися у відповідь на пандемію. Світові щоденні викиди діоксиду вуглецю у пік кризи впали на 17%.

Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"

"Хоча тимчасові зміни можуть допомогти, потрібно назавжди знизити рівень діоксиду вуглецю, щоб призупинити глобальне потепління", — сказав професор Пірс Форстер з Університету Лідса.

Він пояснив, що ця шкідлива речовина довго живе в атмосфері, тому потрібно постійно скорочувати її рівень, поки вона не вийде до нуля. Науковці зробили висновок, що потрібно постійно інвестувати в екологію, щоб вплинути на зміни клімату.

Читайте також: "Чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату"

Нині у багатьох країнах дорожній рух все ще зменшується. Автори з посиланням на дані Google стверджують, що всі види транспорту Великобританії все ще на 25% менше, ніж зазвичай, хоча дані уряду кажуть, що автомобілів на дорогах менше на 12%.

Що відомо

  • Вперше за всю історію Антарктики температура піднялася вище 20 градусів. Окрім цього, 6 лютого аргентинська дослідницька станція на Есперансі заміряла 18,3°С, що стало найвищим показником на континентальному Антарктичному півострові. Цей регіон зберігає близько 70% прісної води у світі у вигляді снігу і льоду.
  • Вчені ООН прогнозують, що до кінця цього століття океан буде на 30-110 см вище залежно від зусиль людини щодо скорочення викидів і чутливості крижаних щитів.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти зелені водорості, які видно навіть з космосу.
На початок