На Донеччині "ОПОРА" проаналізувала попередній виборчий досвід голів ТВК області

На Донеччині "ОПОРА" проаналізувала попередній виборчий досвід голів ТВК області

На Донеччині "ОПОРА" проаналізувала попередній виборчий досвід голів ТВК області Фото: pixabay

У Донецькій області серед найдосвідченіших членів територіальних виборчих комісій увійшли голова Торецької та голова Дружківської ТВК.

Про це свідчать результати аналізу попереднього досвіду роботи у виборчих комісіях голів ТВК у містах, де кількість виборців за даними офіційного сайту Державного реєстру виборців України понад 10 000 людей, який здійснили представники ОПОРИ за допомогою сервісу "ТВК. Пошук замін та ротацій".

За даними "ОПОРИ" найбільш досвідченим виявився голова Дружківської міської територіальної виборчої комісії Геннадій Поворознюк, який у цьогорічних місцевих виборах є представником політичної партії "Слуга народу".

Додають, що у 2019 році на позачергових  виборах народних депутатів України він працював на посаді члена комісії від політичної партії "Правий сектор". На виборах Президента України у 2019 році він обіймав посаду члена комісії від кандидата Руслана Кошулинського, а у ІІ турі чергових виборів Президента України у тому ж році представляв кандидата Володимира Зеленського. 

" У 2015 на місцевих виборах Геннадій Поворознюк займав посаду заступника голови комісії, представляючи політичну партію Радикальна Партія Олега Ляшка", - розповіли в "ОПОРІ".

У повідомленні додають, що починаючи з 2012 року, чотири рази брала участь у виборчому процесі в якості працівника Торецької міської територіальної виборчої комісії Інеса Альмендерова, яка цьогоріч працює на посаді голови ТВК і представляє політичну партію "Опозиційна платформа - За життя".

"У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів України вона працювала на посаді члена комісії, а також у тому ж році на аналогічній посаді брала участь у виборчому процесі чергових виборів президента України, представляючи кандидата в Президенти України Романа Насірова", - кажуть в громадській мережі.

Додають, що 2014 році під час виборів народних депутатів України вона представляла політичну партію "Українська платформа "Собор", а у 2012 році працювала на посаді секретаря міської територіальної комісії від Всеукраїнської політичної партії "Братство".

Ніна Барильникова, яка наразі є головою Бахмутської міської територіальної виборчої комісії і представляє політичну партію "Солідарність жінок України", також тричі брала участь у виборчих кампаніях з 2012 року.

"Попередньо на позачергових виборах народних депутатів України у 2019 році працювала членом міської виборчої комісії від політичної партії "Єдина Країна". У другому турі чергових виборів Президента України у 2019 році обіймала посаду секретаря комісії від кандидата в Президенти Володимира Зеленського", - йдеться у повідомленні.

Додають, що під час виборів народних депутатів України у 2012 році, працюючи на посаді члена окружної виборчої комісії у м. Бахмут, також представляла політичну партію «Всеукраїнське політичне об’єднання "Єдина Родина".

Роман Байрак, чинний голова Краматорської міської територіальної комісії, цьогоріч представляє політичну партію "Слуга народу".  У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів України обіймав посаду секретаря комісії і був представником політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка".

"У тому ж році у другому турі чергових виборів Президента України працював у Краматорській міській ТВК на посаді члена комісії, представляючи кандидата у Президенти Петра Порошенка", - кажуть в "ОПОРІ".

За даними мережі, під час місцевих виборів у 2015 році Роман Байрак працював на посаді члена комісії від політичної партії "Блок Петра Порошенка".

Андрій Федорченко, який є головою Лиманської міської територіальної виборчої комісії і представляє політичну партію "Солідарність жінок України", з 2012 року брав участь у виборчому процесі двічі.

"У 2019 році під час чергових виборів Президента України працював членом комісії від Олександра Шевченка, а вже під час перебігу другого туру чергових виборів Президента України обіймав посаду голови комісії, представляючи кандидата у Президенти Володимира Зеленського", - повідомили в "ОПОРІ".

Додають, що попередній досвід роботи в комісії має голова Слов’янської міської ТВК Надія Петрова, яка представляє політичну партію "Опозиційна платформа - За життя". У 2019 році на чергових виборах Президента України вона працювала на посаді члена комісії від кандидата в Президенти  Олега Ляшка. 

Дмитро Каци, чинний голова Маріупольської міської територіальної виборчої комісії цьогоріч представляє політичну партію "Опозиційна платформа - За життя".

"Попередній досвід він отримав, працюючи на посаді члена комісії у 2012 під час виборів народних депутатів України від політичної партії "Союз анархістів України"", - йдеться у повідомленні.

Валентина Єфімцева, яка наразі очолює Добропільську міську ТВК та представляє політичну партію "Слуга народу".

"На місцевих виборах у 2015 році працювала на посаді члена комісії від політичної партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність"", - зазначили у повідомленні.

Без попереднього досвіду на посаді голови міської територіальної виборчої комісії на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2020 року, працює 11 людей.

 • Вікторія Петренко, Білозерська міська ТВК, - від політичної партії "За Майбутнє".
 • Олена Балабанова, Авдіївська міська ТВК, - від політичної партії "Слуга народу".
 • Олена Уварова, Курахівська міська ТВК, - від політичної партії "Слуга народу".
 • Олександра Кандрашина, Мирноградська міська ТВК, - від політичної партії   "Солідарність жінок України".
 • Ірина Чередниченко, Новогродівська міська ТВК, - від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".
 • Марина Тюрина, Покровська міська ТВК, - від політичної партії "Європейська солідарність".
 • Тетяна Ковальчук, Селидівська міська ТВК, - від політичної партії "Блок Вадима Бойченка".
 • Ірина Кекало, Часів’ярська міська ТВК, - від політичної партії "Слуга Народу".
 • Олена Кашпор, Волноваська міська ТВК, - від політичної партії "Слуга народу".
 • Олеся Хлопук Володимирівна, Вугледарська міська ТВК, - від політичної партії "Солідарність жінок України".
 • Надія Легкошкур, Костянтинівська міська ТВК, - від політичної партії "Опозиційна платформа "За життя".

Як розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" у Донецькій області Наталія Боровська, для аналізу було обрано міські територіальні виборчі комісії, в яких кількість виборців понад 10 000 людей. Актуальні дані за кількостю виборців взято з офіційного сайту ДРВ. Так, до вибірки потрапили 19 міських ТВК Донецької області, в яких ми проаналізували виборчий досвід чинних керівників територіальних  виборчих комісій у період з 2012 року.  

Вона додала, що проаналізовано склад виборчих комісій з урахування замін відповідно до постанов ЦВК № 191 від 21 серпня, № 202 від 25 серпня, №207 від 28 серпня, а також №206 від 1 вересня 2020 року. 

Читайте також: на Луганщині в ТВК замінили вже 20% членів
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди