Союзники підтвердили рішучість у підтримці України на шляху до НАТО — Столтенберг

Союзники підтвердили рішучість у підтримці України на шляху до НАТО — Столтенберг

Союзники підтвердили рішучість у підтримці України на шляху до НАТО — Столтенберг
Фото: AP

Союзники по Північноатлантичному альянсу підтвердили рішучість у підтримці України на шляху до вступу до НАТО, а також пообіцяли не послаблювати підтримку українців в умовах російської агресії.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг за підсумками першого дня зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.

"На нашій зустрічі сьогодні союзники висловили рішучість у підтримці України на шляху до НАТО й непохитну підтримку українців у хороброму захисті країни. Ми бачили цього тижня великі нові оголошення допомоги минулими днями", — сказав Столтенберг.

Він зокрема нагадав, що Німеччина пообіцяла надати 8 мільярдів євро наступного року, Нідерланди — понад 2 мільярдів євро, а Румунія почала навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

"Союзники, зокрема США й Фінляндія, надішлють більше ППО та боєприпасів. 20 союзників створили "коаліцію ППО" для України. Все це допомагає зберігати життя українців і надсилає сигнал РФ, що наша підтримка не послабиться", — додав генсекретар Альянсу.

Перспективи вступу України до НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок