У Миколаєві відбувся чемпіонат України з велоспорту

У Миколаєві відбувся чемпіонат України з велоспорту Суспільне Миколаїв

У чемпіонаті України з велоспорту серед юнаків та дівчат взяли участь 162 спортсмени з 16-ти областей.

Чемпіонат України з велоспорту серед юнаків та дівчат 2008-го – 2007-го та 2006-го – 2005-го років у Миколаєві відбувався вперше.

Тривалість змагань – три дні.

У Миколаєві відбувся чемпіонат України з велоспортуСуспільне Миколаїв

Командна естафета відбувалася на ділянці траси в бік селища міського типу Ольшанське, гонка з вибуттям – на картодромі в Корабельному районі. Завершувався чемпіонат критеріумом, тобто груповими кільцевими перегонами.

"Це кільце має дистанцію один кілометр двісті метрів. Кожна вікова група також їде різну дистанцію. Дівчата помолодше – 12 кіл, у старших хлопців буде 40 кіл. У нас розігруються шість фінішів основних, і шість – проміжних. За проміжний дається один бал. Якщо спортсмен виграє всі, то у нас виходить 36 балів. Але це, звичайно, нереально. Я думаю, мабуть, балів 20 буде у переможця", – розповів тренер з велоспорту Олександр Садовський.

Завершити перегони можуть не всі.

"Знімають з дистанції – за відставання, якщо спортсмен відстає більш ніж на півтори хвилини від основної групи. Може зійти сам спортсмен, якщо падіння було, поломка", – каже Олександр Садовський.

Завершують гонку дівчата категорії 13 – 14 років.

Першою фінішну пряму перетинає Валерія Пономаренко з Миколаєва. Друге місце в категорії дівчат 13 – 14 років посіла рівненчанка Вікторія Дзьолось, третьою фінішувала Катерина Воротіленко з Кіровоградської області.

Дівчата 15 – 16 років: перше місце – Софія Трубчанінова з Харківської області; друге місце посіла миколаївська спортсменка Анна Колижук. Третьою фінішувала Ольга Светюха з Чернігівщини.

Юнаки 13 – 14 років: перше місце у миколаївського спортсмена Дмитра Савченка; другим фінішував Ілля Пилипчук з Житомирської області; третій – Арсеній Єлашко з Харківщини.

Юнаки 15 – 16 років: першим фінішував Валентин Кабашний (Харківська обл. ) ; другий – Семен Сімон (м. Київ); третій – Матвій Ушаков ( м. Київ).

Як це було – в репортажі кореспондентів Суспільного

Автор – Володимир Степанов, оператор – Юрій Руденко.

• Черговий етап чемпіонату, який прийматиме Кропивницький, відбудеться 17 вересня.