Марта Костюк вражала атакою на US Open. Статистика турніру ще більше підкреслює рівень гри українки

Марта Костюк вражала атакою на US Open. Статистика турніру ще більше підкреслює рівень гри українки

Марта Костюк вражала атакою на US Open. Статистика турніру ще більше підкреслює рівень гри українки USTA

Марта була однією з найкращих на US Open за багатьма компонентами гри.

US Open-2020 був дебютним американським мейджором для української тенісистки Марти Костюк. Ніколи раніше 18-річна атлетка не доходила до основної сітки турніру Великого Шолому в Нью-Йорці, а загалом це був для неї другі змагання серії Гранд Слем у кар'єрі - абсолютний дебют відбувся на Australian Open-2018.

Тоді, в Австралії, Марта Костюк дійшла до третього раунду. Тепер, у США, українка повторила цей результат. Її вихід у третій раунд став найкращим досягненням синьо-жовтих тенісисток на кортах в Нью-Йорку.

У першому раунді Костюк не залишила шансів росіянці Дарії Касаткіній, у другому - розібралася з досвідченою Анастасією Севастовою з Латвії. А в третьому колі Марта дала серйозний бій майбутній переможниці турніру, Наомі Осаці з Японії: матч тривав понад дві з половиною години, Осака перемогла в трьох сетах.

У цих трьох матчах Марта зіграла два тайбрейки (обидва виграла), подала 15 ейсів та показала вкрай яскравий теніс.

Читайте також: Інтерв'ю Марти Костюк — про нерви на корті, політику та незабутнє побачення

Загальна статистика підтверджує високий рівень атакувальної манери гри українки. За багатьма ключовими показниками Костюк увійшла в топ-20 найкращих гравчинь турніру. Ось розгорнута статистика 18-річної Марти Костюк.

8 місце - найпотужніша подача

 • Результат Марти: 186.7 км/год
 • Переможниця: Серена Вільямс (199.5 км/год)
Марта КостюкUSTA

Марта Костюк

Найпотужнішу подачу Марта показала в грі проти Наомі Осаки - швидкість 186.7 кілометрів за годину. Середній показник швидкості подачі українки в тому матчі - 150 км/год. За середнім показником у тій грі Костюк всього на 1 км/год поступилася Осаці.

Потужнішою подачею на турнірі можуть похвалитися тільки сім тенісисток, серед яких Серена Вільямс та Наомі Осака.

Читайте також: "Трохи налякана, як вона гратиме у майбутньому". Осака похвалила Костюк після матчу

12 місце - кількість ейсів

 • Результат Марти: 16 ейсів
 • Переможниця: Серена Вільямс (70 ейсів)
Марта КостюкUSTA

Марта Костюк

У першому раунді Марта подала 2 ейси, у наступних двох матчах - по сім. Зрештою, Костюк вдалося подати більше ейсів, ніж зробити подвійних помилок (16 проти 15).

Якщо відкинути неймовірний результат Серени Вільямс (70 ейсів за 6 матчів), яка видавала більше 10 подач на виліт за одну гру, то Марта Костюк за кількістю ейсів за гру перебуває майже на одному рівні з Наомі Осакою та Кароліною Муховою.

13 місце - виграні очки на своїй першій подачі

 • Результат Марти: 73%
 • Переможниця: Медісон Кіз (85%)

На своїй першій подачі Марта Костюк програвала лише один м'яч з чотирьох. Вона виграла 95 зі 130 очок на своїй першій подачі - 73% очок залишалися за Мартою.

Читайте також: Грандіозний камбек приніс Осаці перемогу на US Open-2020

19 місце - виграні очки на чужій другій подачі

 • Результат Марти: 51 очко
 • Переможниця: Наомі Осака (126 очок)

Марта агресивно грає на прийомі другої подачі своїх суперниць, намагається швидко закінчити розіграш віннером по лінії. За статистикою, Костюк виграла 51 очко на чужих других подачах - це 19-й результат на турнірі.

Марта КостюкUSTA

Марта Костюк

Якщо враховувати середні статистичні дані за гру лише тих тенісисток, які відіграли на турнірі три та більше матчі (тобто дійшли мінімум до третього раунду), то показники Марти Костюк виглядають ще крутішими. Ось що вдалося дізнатися.

4 місце - віннери за гру (3+ матчів)

 • Результат Марти: 29.7 віннерів за гру
 • Переможниця: Петра Квітова (35)

Марта Костюк зробила 89 віннерів за три гри на US Open, це в середньому 29.7 за гру. Усього одного удару не вистачило українці, щоб дотягнути до 30 віннерів за гру.

Загалом на US Open лише три тенісистки можуть похвалитися результатом 30+ віннерів за гру: чешка Петра Квітова, американка Серена Вільямс та полька Іга Швьонтек. Марта Костюк за кількістю віннерів за гру посіла 4 місце.

5 місце - виграні очки на чужій другій подачі за гру (3+ матчів)

 • Результат Марти: 17 очок за гру
 • Переможниця: Варвара Грачова (21)
Марта КостюкUSTA

Марта Костюк

Якщо за загальною кількістю виграних очок на чужій другій подачі Марта посіла 19-е місце, то в перерахунку на виграні очки на одну гру українка увійшла в топ-5.

51 вигране очко за три матчі - 17 очок в середньому за матч. Кращий показник лише у росіянки Варвари Грачової (21 очко за гру), румунки Сорани Кірсті (19), японки Наомі Осаки (18) та польки Іги Швьонтек (17.3). П'яте місце з Костюк розділила Унс Жабер з Тунісу.

Інші показники у топ-10 за гру (3+ матчів)

 • 7 місце - ейси за гру: 5.3 у Костюк
 • 8 місце - виграні очки на своїй першій подачі: 73% у Костюк

Агресивний та атакувальний стиль гри Марти відображається також у негативних статистичних показниках. Костюк багато помилялася та робила чимало подвійних помилок. Ось показники Марти зі знаком мінус на US Open.

3 місце - подвійні помилки за гру (3+ матчів)

 • Результат Марти: 5 за гру
 • Перше місце: Магда Лінетт (6,3)
Марта Костюк, подачаASSOCIATED PRESS

Марта Костюк, подача

Загалом у Марти Костюк 15 подвійних помилок за три матчі - за загальною кількістю подвійних українка посіла 9 місце. Однак якщо враховувати середню кількість за гру для тенісисток, які зіграли три та більше матчі, то 18-річна Костюк ділитиме третє місце.

Більше Марти робили подвійних за гру полька Магда Лінетт (19 за 3 матчі) та француженка Еліз Корне (25 за 4). Як і Марта, по три подвійні за гру в пасиві Петри Квітової та Марії Саккарі (в обох 20 за 4).

До речі, українка Даяна Ястремська теж увійшла в топ-10 за кількістю подвійних: у неї 13 за два матчі на турнірі.

6 місце - невимушені помилки за гру (3+ матчів)

 • Результат Марти: 30,3 невимушених за гру
 • Перше місце: Аманда Анісімова (37.7)

Загалом на US Open Марта Костюк зробила 91 невимушену помилку - віннерів у неї 89. У середньому, Костюк робила 30.3 невимушені за один матч. Усього на турнірі (серед тенісисток з трьома та більше іграми) лише сім спортсменок, які невимушено помилялися більше 30 разів за гру.

Лідеркою за цим показником є американка Аманда Анісімова (113 невимушених, 37.7 за гру), у топ-5 також входять Іга Швьонтек (102, 34 за гру), американка Джессіка Педула (99, 33 за гру), румунку Сорана Кирстя (97, 32.3 за гру) та Кароліна Мухова (125, 31.25 за гру). Марта Костюк - шоста у цьому рейтингу, а сьоме місце за Петрою Мартіч (121, 30.25 за гру).

Як можна побачити, жодна з тенісисток, які робили 30 та більше невимушених помилок за гру, не пройшли далі четвертого раунду. Середня кількість невимушених обох фіналісток: 16,1 - Вікторія Азаренко, 22,2 - Наомі Осака.

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс