Трюдо зробив заяву до Дня пам’яті жертв Голодомору та закликав канадців вивчати "цей темний розділ історії"

Трюдо зробив заяву до Дня пам’яті жертв Голодомору та закликав канадців вивчати "цей темний розділ історії"

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 р. Фото: AP /Павло Головкін

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, які постраждали або втратили життя у цей період.

Його офіційну заяву оприлюднили на сайті канадського уряду.

"У 1932 і 1933 роках радянський режим Йосипа Сталіна влаштував навмисний голод по всій Україні. Голодомор – "голодна смерть" – був геноцидом, який призвів до голодної смерті мільйонів невинних українців, у тому числі дітей. Радянський режим також арештовував, депортував і страчував українців. Сталін вчинив Голодомор, намагаючись придушити волю українського народу, стерти його ідентичність і знищити його прагнення до вільної та незалежної України", — відзначив Трюдо.

Він наголосив, що перед обличчям насильницького системного гноблення український народ залишився стійким, і майже через шість десятиліть, у 1991 році, Україна проголосила свою незалежність як вільна та суверенна держава.

Трюдо згадав, що Канада була першою західною країною, яка визнала Україну, і донині залишається непохитним партнером та другом.

Політик відзначив, що нині, коли Україна продовжує захищатися від жорстокої загарбницької війни з боку Росії, українці знову демонструють незламність духу.

Він також закликав канадців більше дізнатися про Голодомор в Україні та вшанувати пам’ять полеглих.

"У День пам’яті жертв Голодомору я закликаю канадців дізнатися більше про цей темний розділ історії та вшанувати мільйони невинно втрачених життів. Канада продовжуватиме підтримувати українців, коли вони захищатимуть свою країну та наші спільні цінності, і ми продовжуватимемо будувати кращий світ для всіх нас", — підсумував канадський прем’єр.

25 листопада Президент США Джо Байден вшанував пам’ять українців, які загинули під час Голодомору 1932-33 років, наголосивши, що нині українська сільськогосподарська інфраструктура знову стає мішенню, цього разу Володимира Путіна "у межах його прагнення завоювань та влади".

У день пам’яті жертв Голодомору президент Зеленський звернувся до українців. Він подякував країнам, які визнали Голодомор злочином та геноцидом українського народу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 55 держав-членів ООН і делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932−1933 років.

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні вшановують кожного року в останню суботу листопада.

На початок