"Сумнівів у тому, що рештки належать Олександру Полю, немає", — археолог Дмитро Тесленко

"Сумнівів у тому, що рештки належать Олександру Полю, немає", — археолог Дмитро Тесленко

"Сумнівів у тому, що рештки належать Олександру Полю, немає", — археолог Дмитро Тесленко Фото: Суспільне. Дніпро

"Сумнівів у тому, що рештки, знайдені у Севастопольському парку належать Олександру Полю, немає". Про це розповів начальник дніпровської археологічної експедиції Дмитро Тесленко.

За словами начальника дніпровської археологічної експедиції Дмитра Тесленка про це свідчить чимало фактів: археологічних, історичних, і останнє підтвердження — антропологічне яке отримали 10 вересня. Через наполегливе навчання у Олександра Поля був сколіоз, патологія на пальцях правої руки, від того, що дуже часто писав. Ці особливості виявили на рештках. Також аналіз кісток показав, що померлий носив багато важких речей. Як відомо з історичних джерел, розповідає археолог, Олександр Поль обійшов пішки чимало районів Дніпра, ходив сам, і всі археологічні знахідки складав у сумку на плечах, щоб були вільні руки. Також на кістках видно, що людина багато їздила на конях, що також відповідає образу життя першого почесного громадянина міста Катеринослава.

"Це єдиний склеп, на сам кінець, в якому були залишки людини, віком більше 50 років. Досить високої статури, сутулого, який був вдягнений у чиновницький мундир статського радника. Це один єдиний склеп, все зійшлося. Кілька ліній аналізу, вони всі зійшлися на склепові №2 . І в четвер увечері ми отримали експертизу", – говорить Дмитро Тесленко – начальник дніпровської археологічної експедиції.

Зараз розкопки завершили. На території колишньої Лазаревської церкви, разом із рештками Поля, знайшли ще рештки 8 людей. За словами археолога, це можуть бути церковнослужителі Верхньодніпровського району, що також має історичне та археологічне значення.

Нагадаємо, 23 липня під час розкопок у Севастопольському парку антропологиня Олександра Козак сказала, що для детального вивчення решток та визначення, кому вони належать, потрібно близько року. Зокрема йшлося про процедуру відтворення обличчя, спираючись на знайдений череп, але цього більше робити непотрібно, розповідає археолог Дмитро Тесленко, адже всі інші докази вказують на те, що рештки належать Олександру Полю. Олександра Козак поки не коментує аналізи своїх досліджень. В Інституті археології Національної академії наук України повідомили, що більш детально про результати антропологиня розповість у жовтні.

Сумнівів у тому, що рештки, знайдені у Севастопольському парку належать Олександру Полю, немаєФото: Суспільне. Дніпро

Сумнівів у тому, що рештки, знайдені у Севастопольському парку належать Олександру Полю, немає

Що відомо

  • У Дніпрі встановили місце знаходження Лазаревської церкви, у склепі якої був похований український археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль. До літа минулого року вважали, що церква знаходилась під курганом у Севастопольському парку, тому розкопки не проводили. Однак у неї виявилось інше місце розташування.
  • Навесні 2020 року в Дніпрі, у Севастопольському парку, розпочали дослідження місця розташування церкви. За допомогою геосканера дослідники визначили, де саме знаходиться фундамент будівлі, після чого розпочали розкопки.
  • 22 липня 2020 року в пресслужбі Дніпровської міської ради повідомили, що в Дніпрі виявили ймовірне місце поховання почесного громадянина міста Олександра Поля та його дружини Ольги. Разом з тим, старший науковий співробітник Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Володимир Шалобудов зазначив, що точно сказати, що це останки саме подружжя Полів, поки що не можуть.
  • У кінці липня 2020 року антропологиня Олександра Козак заявляла, що знайдені археологічною експедицією в Севастопольському парку Дніпра могила та прах, «50% на 50%» можуть належати відомому підприємцеві й меценатові Олександру Полю.
  • За словами антропологині Олександри Козак детальне вивчення віднайдених останків може зайняти більш ніж рік.
  • Олександр Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Криворіжжя і доведенню їхнього промислового значення.

Читайте також

У Дніпрі відкрили міні-скульптуру, присвячену Олександру Полю

Останки, знайдені в Севастопольському парку Дніпра, «50% на 50%» належать Полю – антропологиня

"У Дніпрі встановили ймовірне місце загубленої могили Олександра Поля (ВІДЕО)"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди