У Дніпрі розпочали дослідження місця розташування Лазаревської церкви – місця поховання Поля

У Дніпрі розпочали дослідження місця розташування Лазаревської церкви – місця поховання Поля

У Дніпрі розпочали дослідження місця розташування Лазаревської церкви – місця поховання Поля

У Дніпрі, у Севастопольському парку, розпочали дослідження місця розташування Лазаревської церкви – місця поховання Олександра Поля.

За допомогою геосканера дослідники визначать, де саме знаходиться фундамент будівлі, після чого розпочнуть археологічні розкопки.

«Є направлена антена в землю, яка передає радіосигнал в землю. І від різноманітних шарів землі неоднорідних йде відображення сигналів. І ми антеною приймаємо цей сигнал, оброблюємо, і на екран виводиться неоднорідність за глибиною. Далі ми їдемо по напрямку профілю і нам вибудовуються всі ці неоднорідності на екрані», – розповів досліник Сергій Пословський.

Проаналізувавши ці дані, встановлять, де саме знаходилась церква.

«Цей георадар дозволяє визначити перепони на глибині до 10 метрів. Він добре визначає такі перепони, як фундамент будівлі, порожнини. Ми сподіваємось, що після обробки даних ми вкажемо точне місце розташування фундаменту церкви», – зазначив дослідник Ігор Гомілко.

Роботи, за попередніми підрахунками, триватимуть два дні. Після обробки даних зможуть встановити точне місце розташування церкви, після чого розпочнуть розкопки.

Раніше археологічні роботи тут не проводили, бо до літа минулого року археологи вважали, що церква знаходиться під курганом Севастопольського парку.

Наклавши німецькі аерофотознімки 40-х років на сучасну мапу, дослідники з'ясували, що будівля була розташована праворуч від кургану. Якщо встановлять, що церква знаходилась саме тут, то це місце планують зробити меморіалом, де вшановуватимуть видатних діячів Дніпра.

Відомо:

  • У Дніпрі встановили місце знаходження Лазаревської церкви, у склепі якої був похований український археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль. Про це розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк. За його даними, до літа минулого року вважали, що церква знаходилась під курганом у Севастопольському парку, тому розкопки не проводили.
  • Олександр Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди