У Дніпрі встановили ймовірне місце загубленої могили Олександра Поля (ВІДЕО)

У Дніпрі встановили ймовірне місце загубленої могили Олександра Поля (ВІДЕО)

У Дніпрі встановили ймовірне місце загубленої могили Олександра Поля (ВІДЕО)

У Дніпрі встановили місце знаходження Лазаревської церкви, у склепі якої був похований український археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль. Про це розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

За його даними, до літа минулого року вважали, що церква знаходилась під курганом у Севастопольському парку, тому розкопки не проводили.

Однак дніпровський дослідник Артем Костюк наклав німецькі аерофотознімки 40-х років на сучасну мапу та виявив, що церква знаходилась правіше від кургану.

«Я шукаю спільні об'єкти із сучасним знімком. Це можуть бути будівлі, які залишились зараз, або перехрестя вулиць. Програма розміщує мені знімок вже на проєкції карти. Коли я вже почав, як зазвичай, прив'язувати знімок з цієї території. Я, на той момент знаючи, що церква знаходиться під курганом, зробив для цих двох об'єктів спільну точку. В результаті, програма мені видала дуже сильне спотворення. Така помилка означає, що точку поставили неправильно. Я прибрав точку, синхронізував знімки і побачив що будівля Лазаревської церкви знаходиться трішки південніше», – розповів Артем Костюк.

Два місяці тому, на місці, яке визначив Артем Костюк, побували археологи.

«Археолог обійшов навколо кургану, присів, подивився, і каже: «Дивіться, ось тут щось було». Підтягнуся Артем, відкрили планшет, археолог показав на те місце. Насправді, якщо придивитись, на землі видно сліди якоїсь будівлі. Ми встановили точно, що поряд з курганом, не під курганом, а поряд з курганом, знаходяться залишки Лазаревської церкви», – зауважив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

У травні цього року розкопки продовжать.

Якщо підтвердиться, що саме там похований Олександр Поль, тоді встановлять пам'ятні таблички, а територію не передаватимуть під забудову або в приватну власність.

Відомо:

  • Олександр Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди