"Замерзаємо, спимо в одязі". У Миколаєві майже у 130 будинках досі не увімкнули опалення

"Замерзаємо, спимо в одязі". У Миколаєві майже у 130 будинках досі не увімкнули опалення

У Миколаєві, попри початок опалювального сезону, без теплопостачання 23-го листопада залишаються приблизно 130 багатоквартирних будинків. У 83 будинках немає опалення через пориви у мережі теплоелектроцентралі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник миколаївського міського голови Віталій Луков.

"Держава не може з цим справитись. Такі речі треба передавати в комунальну власність. Десь 50 будинків — там, де керуючі компанії не підготували будинки до зими. Це, як правило, приватні компанії або ОСББ. Десь повітря, десь пориви внутрішньобудинкові. Прогнози – це така невдячна річ, бо ми зараз скажемо: "Протягом двох-трьох днів все зроблять". Зроблять на всіх, крім двох-трьох будинків і для цих людей це вже буде неправда", — розповідає Віталій Луков.

Заступник міського голови додає, без тепла залишаються приблизно 130 будинків, з них 83 — через пориви у мережі ТЕЦ, що пов’язано з їх зношеністю.

Температура в квартирі, де немає опалення, 23 листопада 2023 року
Температура в квартирі, де немає опалення, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жителька Миколаєва Вікторія показує свою квартиру в будинку за адресою проспект Центральний, 21. Каже, через те, що досі відсутнє теплопостачання, у ванній кімнаті з’явилася пліснява на стіні.

"У квартирі дуже холодно. Обігріваємось, як можемо, підігріваємо теплу воду на газу. Носимо в кімнату, щоб було тепло. Діти захворіли, я захворіла. Вдягнені ходимо. Одягаємо теплі шкарпетки, теплі костюми", — говорить жінка.

Дочка Вікторії, 23 листопада 2023 року
Дочка Вікторії, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На відсутність тепла скаржиться й Галина, сусідка Вікторії.

"Замерзаємо, спимо в одязі. Гріємось ось такими пляшками. Наливаємо гарячу воду. І просто сидимо з пляшками", — каже жінка.

Місцева жителька Любов Тесліна говорить, що надіслали інформаційний запит, щоб дізнатись про масштаби проблеми та чому теплопостачання не подали до всіх будинків одразу.

"Було багато звернень наших жителів до ТЕЦ. Ніхто не лаявся, але ніхто нічого не обіцяє. Проблема в тому, що теплоносій не подавався зовсім. У нас є проблема з якоюсь засувкою. Багато пенсіонерів у нас живе, дітей, люди повернулись з-за кордону. 11-13 градусів. Потужність будинку не така, щоб всі включили кондиціонери або якісь обігрівачі, тому що ще погорять у нас проводи", — розповідає Любов Тесліна.

Любов Тесліна, 23 листопада 2023 року
Любов Тесліна, 23 листопада 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У пресслужбі Миколаївської ТЕЦТеплоелектроцентраль кореспондентам Суспільного повідомили, що над проблемою працюють, втім коментувати відмовились.

22 листопада міський голова Олександр Сєнкевич назвав у себе в Telegram будинки, які залишаються без теплопостачання, попросивши містян в разі відсутності їхньої адреси — написати її в коментарях. Адреси Шосейна, 58 у цьому списку не було.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що фахівці Миколаївської ТЕЦ усувають пориви в мережі. Станом на 23 листопада з семи поривів відремонтували тільки два.

"Подати тепло споживачам обіцяють протягом одного-трьох днів залежно від кількості абонентів на відповідній мережі", — зазначив очільник міста.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок