ВООЗ просить Китай надати інформацію про сплеск пневмонії у дітей

ВООЗ просить Китай надати інформацію про сплеск пневмонії у дітей

ВООЗ звернулось до Китаю через сплеск пневмонії у китайських дітей
Жителі Китаю в черзі на тестування на COVID, Пекін, 15 березня 2022 року. Фото: AP Photo/Andy Wong, File

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно звернулася до Пекіна, щоб той надав інформацію про потенційно тривожний сплеск респіраторних захворювань і пневмонії у дітей на півночі Китаю.

Про це ВООЗ пише на офіційному сайті.

ВООЗ зазначає, що 13 листопада Національна комісія з охорони здоров’я Китаю повідомила про зростання захворюваності на респіраторні захворювання в країні. Китай пояснює це сезонним сплеском, тим, що скасували коронавірусні обмеження, і поширенням різних патогенів, серед яких грип, мікоплазма пневмонії (вона, як правило, вражає дітей молодшого віку), респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) і коронавірус (SARS-CoV-2).

Уже 21 листопада ЗМІ та медики повідомили про випадки недіагностованої пневмонії у дітей на півночі Китаю. У соцмережах поширюються фото та відео з переповненими лікарнями. Незрозуміло, чи це пов’язано із загальним поширенням респіраторних інфекцій, про які раніше повідомляла влада Китаю, чи з чимось іншим.

22 листопада ВООЗ подала в Китай запит на додаткову епідеміологічну та клінічну інформацію, а також результати лабораторних досліджень про дитячі пневмонії. Також попросили дані про циркуляцію коронавірусу, мікоплазми, RSV і про завантаженість медичної системи Китаю.

Занія Стаматакі, вірусолог з Університету Бірмінгема у Впеликій Британії вважає: "Наразі немає жодних доказів того, що збільшення випадків дитячої пневмонії в Китаї може бути пов’язане з новим вірусом".

А вірусолог з Гонконгу Цзінь Дон Янь розповів у коментарі NBC News, що подібні сплески респіраторних захворювань сталися в Австралії та Новій Зеландії, де карантинні обмеження були дуже жорсткі, а потім їх зняли.

"Ми не думаємо, що тут є серйозна проблема, чи є якась невідома хвороба, чи щось приховане. У нас немає доказів щодо цього", — каже дослідник.

Цзінь додає, що більшість людей стали досить чутливі до пневмонії та епідемічних інфекцій після епідемії COVID-19. До того ж тепер пацієнти частіше звертаються до лікарень, адже після пандемії більше бояться, не розуміючи наслідків ГРВІ, хоча можна було б і пролікуватися амбулаторно.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

Федеральне бюро розслідувань США вважає, що причиною пандемії COVID-19, ймовірно, є витік небезпечного вірусу із лабораторії в китайському Ухані.

На початок