ВООЗ вимагає від Китаю "повного доступу" для з’ясування походження Covi-19

ВООЗ вимагає від Китаю "повного доступу" для з’ясування походження Covi-19

ЗМІ
Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус
Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус. Фото: АР

Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус закликав Китай надати більше інформації про походження Covid-19.

Про це пише британська газета Financial Times.

"Ми тиснемо на Китай, щоб той надав повний доступ і просимо країни порушувати це питання під час їхніх двосторонніх зустрічей, щоб спонукати Пекін до співпраці. Ми вже письмово просили надати нам інформацію", — сказав Гебреєсус.

За його словами, організація готова надіслати другу команду для дослідження питання про походження Коронавірусу, оскільки виникнення пандемії залишається неясним після появи перших випадків захворювання майже чотири року назад.

Коментарі керівника ВООЗ прозвучали на фоні створення все більш нових вакцин і зростання кількості випадків коронавірусу. У світі вже офіційно закінчилася пандемія Коронавірусу в травні 2023 року, проте глобальний орган охорони здоров’я заявив, що країни повинні посилити нагляд за новим мутованим варіантом Ковіду — BA.2.86 та іншими субваріантами Omicron.

Світові лідери вперше обговорять питання пандемії на зустрічах високого рівня під час Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку вже цього тижня. Там перебуватиме й український президент Володимир Зеленський.

Що відомо про коронавірус

У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.

За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.

Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

На початок