COVID-19 поширився через витік з лабораторії в Китаї — директор ФБР

COVID-19 поширився через витік з лабораторії в Китаї — директор ФБР

коронавірус, Covid-19, тест на коронавірус
Тест на коронавірус. Фото: pexels.com

Федеральне бюро розслідувань США вважає, що причиною пандемії COVID-19, ймовірно, є витік небезпечного вірусу із лабораторії в китайському Ухані. Про це заявив директор бюро Крістофер Рей в інтерв'ю Fox News.

"ФБР вже певний час тому дійшло висновку, що найімовірнішим походженням пандемії є інцидент у лабораторії в Ухані. Йдеться про потенційний витік із контрольованої китайським урядом лабораторії", — сказав він.

За словами директора ФБР, Китай всіляко перешкоджає з'ясуванню справжніх причин пандемії.

"Я просто зауважу, що уряд Китаю, як мені здається, робив усе можливе, щоб спробувати перешкодити та заплутати роботу, яку ми проводимо. Роботу, яку виконує уряд США та близькі іноземні партнери. І це прикро для всіх", — сказав Рей.

Він також зазначив, що уряд Китаю намагається заблокувати розслідування походження коронавірусу.

Газета The Wall Street Journal з посиланням на секретний звіт розвідки, який надали ключовим членам Конгресу США та Білому дому, 26 лютого повідомила, що експерти Міненергетики США дійшли висновку, що причина пандемії коронавірусу, швидше за все, сталася в лабораторіях Китаю.

Наприкінці січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила продовження офіційного статусу пандемії COVID-19, як "глобальної надзвичайної ситуації".

Читайте також

У березні в Україні очікується зростання захворюваності на COVID-19 — МОЗ

На початок