Сестра бійця "ЛНР", якого підозрюють у вбивстві письменника Вакуленка, пережила окупацію в Ірпені

Сестра бійця "ЛНР", якого підозрюють у вбивстві письменника Вакуленка, пережила окупацію в Ірпені

ЗМІ
Вакуленко, окупація, вбивство, Ізюм
Бойовики з позивним "Лев" (ліворуч) та з позивним "Удод", яких підозрюють у вбивстві Володимира Вакуленка. . Фото: Харківська облпрокуратура

Бойовика самопроголошеної "ЛНР" з позивними "Лев", якого підозрюють у вбивстві дитячого письменника та поета Володимира Вакуленка під час окупації Ізюмщини, звати Владислав Нескородьєв. Йому 33 роки, він має дружину та 7-річну доньку, які не виїжджали з Луганська. Звідти на Київщину переїхала рідна сестра "Лева" Сюзанна.

Про це повідомляє видання Слідство.Інфо.

Сюзанна розповіла журналістам-розслідувачам, що вперше від них почула про злочини брата.

"Ми з самого Луганська. Я виїхала звідти ще в 2014 році. А брат залишився, і я навіть не знаю, де він, що з ним. Я була в шоку, коли почула від бабусі, що у них там почалося, в Луганську, я не вірила", — говорить сестра "ЛНРівця".

Вакуленко вбивство, підозра
Сестра підозрюваного у вбивстві Вакуленка бойовика "ЛНР" Сюзанна. Фото: "Однокласники"

За словами Сюзанни, вона з дітьми пережила окупацію у підвалі будинку в Ірпені, він вцілів. Зв'язок з братом вона не підтримує через сварку.

"Ми з ним не спілкуємося сім років. Я навіть не знаю, де він, що з ним. Ми завжди спілкувалися не дуже. Востаннє бачилися ще у 2014 році, коли ми були в Луганську. Він працював на будівництвах, тітці й дядьку допомагав. У Луганську залишилася родина: брат Олександр Ковальов і мама. Тітка залишилася, тому що бабуся сказала, що не буде нікуди виїжджати".
Вбивство Вакуленка, підозра
Тітка підозрюваного бойовика ЛНР Наталя Ковальова. Фото: "Однокласники"

Журналісти поспілкувалися і з тіткою підозрюваного Наталею Ковальовою, яка живе у Луганську. За її словами, вона теж посварилася з племінником, але переконана, що він не міг вбити цивільного.

"Владислав ніколи не зміг би вбити мирного жителя — це я знаю точно. Я його з дитинства виховувала, він не така людина. Те, що публікує українська прокуратура, це їхні проблеми. Я не вірю й ніколи не повірю", — розповідає Ковальова.

Що відомо про викрадення та вбивство Володимира Вакуленка

Володимир Вакуленко — український дитячий письменник. Жив на Ізюмщині, у селі Капитолівка, яку російська армія окупувала у березні 2022 року;

Під час окупації Володимир Вакуленко вів щоденник, який сховав перед викраденням окупантами;

Доля письменника після викрадення російськими військовими була невідомою до кінця листопада. 28 листопада журналісти редакції розслідувань Суспільного отримали фотодокази й результати ДНК-експертизи, які свідчать, що Володимира Вакуленка вбили під час окупації.

За даними облпрокуратури, у вбивстві Вакуленка заочно підозрюють бойовиків самопроголошеної "ЛНР" з позивними "Лев" та "Удод". Їх оголосили в розшук. За даними слідства, вони приходили до письменника з обшуком, затримували його. Під час останнього затримання "Лев" віддав "Удоду" наказ вистрілити у Вакуленка. Бойовиків підозрюють у катуванні та вбивстві ще трьох чоловіків з Ізюмщини.

Володимира Вакуленка поховали у Харкові 6 грудня 2022 року.

У Харківському літмузеї 28 серпня 2023 року відбулась презентація книжки Володимира Вакуленка "Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок