Пентагон розповів про деталі візиту Ллойда Остіна в Україну

Пентагон розповів про деталі візиту Ллойда Остіна в Україну

Навіщо Ллойд Остін приїхав до України — розповідає Пентагон
Міністр оборони США Ллойд Остін на щорічного форуму оборони та безпеки Азії, Сінгапур, 2 червня 2023 р., фото: AP

Пентагон заявив, що міністр оборони США Ллойд Остін відвідує Україну 20 листопада, щоби підкреслити безперервну прихильність США надавати Україні безпекову допомогу, необхідну для захисту від російської агресії.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони США.

Під час свого візиту Остін проведе перемовини з вищим керівництвом України. Головні теми — подальше зміцнення стратегічного партнерства із Києвом, включно із забезпеченням ЗСУ бойовими можливостями, що необхідні як узимку, так і загалом для захисту України від майбутніх російських загроз.

У заяві Пентагону написали, що пізніше цього тижня Ллойд Остін онлайн візьме участь у 17-му засіданні Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайні"). Очікується, що захід відвідають майже 50 країн.

Уранці 20 листопада до України прибули міністр оборони США Ллойд Остін та командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.

17 листопада міністр оборони США Ллойд Остін заявив про необхідність мати можливість "розмовляти з противниками" і виступає за підтримку каналів зв'язку із Росією навіть після її повномасштабного вторгнення в Україну.

У жовтні Остін вчергове підтверджував готовність Сполучених Штатів одночасно підтримувати як Ізраїль, так і Україну у їх захисті від зовнішньої агресії.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У липні 2023 року відбулося засідання у форматі "Рамштайн". Тоді в фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

Наступне засідання пройшло 19 вересня. На ньому був вперше присутній новопризначений міністр оборони України Рустем Умєров. Опісля посадовець підбив підсумки зібрання Контактної групи.

Востаннє "Рамштайн" відбувся 11 жовтня у Брюсселі. В засіданні взяв участь офлайн український президент Володимир Зеленський.

16 листопада у пресслужбі міністерства оборони Норвегії повідомили, що наступне засідання "Рамштайну" відбудеться 22 листопада.

На початок