Критично важливий потенціал: Остін заявив про необхідність підтримувати канали зв'язку з РФ

Критично важливий потенціал: Остін заявив про необхідність підтримувати канали зв'язку з РФ

Ллойд Остін
Міністр оборони США Ллойд Остін на щорічного форуму оборони та безпеки Азії, Сінгапур, 2 червня 2023 р., фото: AP

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив про необхідність мати можливість "розмовляти з противниками" і виступає за підтримку каналів зв'язку із Росією навіть після її повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це він сказав на брифінгу у Пентагоні.

"Ми повинні мати можливість розмовляти з друзями, але ми повинні мати здатність розмовляти з противниками. Важливо, щоб ці канали були відкриті. Навіть у розпал усього того, що сталося з Росією та Україною, я мав можливість взяти трубку та поговорити з міністром оборони РФ. І я думаю, що це критично важливий потенціал, який ми повинні підтримувати, щоб впоратися з кризою в майбутньому", — сказав Остін.

Глава Пентагону вважає "справжньою перевагою" той факт, що лідери погодилися забезпечити відкритість цих каналів.

Востаннє Остін та Шойгу розмовляли у березні 2023 року після збиття Росією у Чорному морі американського БПЛА MQ-9 Reaper.

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один з російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації.

На початок