"Ямковий" ремонт доріг на Донеччині: скільки і де відремонтували цьогоріч

"Ямковий" ремонт доріг на Донеччині: скільки і де відремонтували цьогоріч

"Ямковий" ремонт доріг на Донеччині: скільки і де відремонтували цьогоріч
Покровська МВА

За 10 місяців 2023 року на Донеччині відновили 281 тисячу квадратних метрів пошкоджених доріг. Основний упор був зроблений на евакуаційні та логістичні маршрути.

Про це на брифінгу повідомив директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОВА Артем Литвинов.

За його словами, у 2023 році з дорожнього фонду, який фінансується з Державного бюджету, виділили 753 мільйони гривень, половина з яких пішли на експлуатаційно-дорожнє утримання доріг, зокрема, і на "ямкові ремонти".

"У 2022 році в нас взагалі майже не відбувалось експлуатаційне утримання доріг. І та кількість техніки, яка пройшла областю, ви бачили: в бік Слов’янського району, Покровського району, Добропільського району – ситуація зовсім інша. Там йшла велика техніка, і вантажівки тощо. І відповідно за 10 місяців було відновлено 281 тисячу квадратних метрів пошкоджених доріг. Але кількість, яка зруйнована, в рази більша", — зазначив Литвинов.

Як розповів директор департаменту, у 2023 році першу чергу ремонтували шляхи евакуації та дороги, які він називає "логістичними маршрутами". Там робили "ямковий ремонт".

"Напрямки ремонту були від Дніпропетровської та Харківської областей, задіяні лінії поблизу лінії фронту".

За словами Литвинова, дорожні роботи тривають, на це вистачає ресурсів. Він нагадав, що, крім цього, в області ремонтують чотири мости і ведуть капітальний ремонт ділянки дороги.

За словами посадовця, попри ризик, що шляхи знову зруйнують обстрілами війська РФ, ремонти проводити необхідно, адже дороги були настільки зруйновані, що ними не могли проїхати вантажівки із "гуманітаркою".

"Наприклад, один з маршрутів нині потребує 35 тисяч квадратів "ямкового" ремонту. І щоб довезти гуманітарні вантажі міжнародні організації, Червоний Хрест відмовлялися навіть їхати, бо вантажівки туди не доходять. І з таких міркувань відбуваються роботи. Як би нам не було страшно, ми мусимо це робити, щоб наблизити перемогу", — сказав Литвинов.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок