Фінляндія не пускатиме через кордон велосипедистів з Росії

Фінляндія не пускатиме через кордон велосипедистів з Росії

Фінські прикордонники заборонили в'їзд російським велосипедистам
Прикордонна служба Фінляндії, ілюстративне фото. Фото: Rajavartiolaitos

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

Про це 12 листопада повідомило фінське видання Yle.

Як каже заступник начальника прикордонної служби Південно-Східної Фінляндії, підполковник Юкка Луккарі, на фінсько-російському кордоні є проблеми з нелегальними мігрантами — вони все частіше добиралися до Фінляндії на велосипедах. За останній тиждень таких було близько 30.

Як пише прикордонна служба Фінляндії, раніше велосипедисти-подорожувальники їздили в короткі місцеві мандрівки, на один день. Однак іноземці прибувають до Фінляндії на велосипедах з Росії без проїзних документів, необхідних для Шенгенської зони.

Коли прикордонники помітили збільшення велосипедного руху, вирішили втрутитися. Із 9 листопада російські велосипедисти не зможуть в'їжджати до Фінляндії.

"Для Фінляндії виправдано, що [прикордонний] нагляд зосереджений на автомобільному русі. Таким чином можна краще керувати трафіком", — стверджує Луккарі.

Як пише суспільний мовник Yle, щодня східний кордон в обох напрямках через пункти пропуску на південному сході Фінляндії перетинають близько 3 тисяч людей. У деяких документи не в порядку — немає візи. До того ж правоохоронці Фінляндії зазначають, що в Росії багато громадян третіх країн, тож є небезпека нелегальної міграції.

Обмеження на в'їзд росіян до Фінляндії

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

На початок