Представники католицької асоціації із Польщі передали гуманітарну допомогу у Полтаву. Понад 20 тонн продуктів тривалого зберігання отримають, зокрема, ВПО, малозабезпечені родини та люди з інвалідністю.
Про це Суспільному розповіла голова благодійної організації "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.
Пакунки із консервованими овочами, фруктами та молоком розвантажують кілька десятків чоловіків. Цю гуманітарну допомогу до Полтави привезли із Польщі.

"Я вирішив допомогти, тому що зараз я не можу долучитися до лав Збройних сил, бо мені немає 18 років. І хоч якось я намагаюсь допомогти. Я допомагаю розвантажувати гуманітарні вантажі, які теж ідуть моїм побратимам, у тому числі", — каже волонтер Тимур Голишенко.
"Це католицька асоціація "Приязнь Явожницька". Вони вирішили підтримати саме наше місто, тому що наша область прийняла найбільше переселенців, у порівнянні з іншими областями. І вони відгукнулися, сказали: "Давайте ми пошукаємо можливість, як допомогти", — говорить керівниця БО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталія Гранчак.

За словами Наталії Гранчак, такий вантаж до Полтави привозять вдруге.
"В основному це продукти довготривалого зберігання, супи, там навіть є буряки консервовані. Також є паштети різні, консервоване манго, кукурудза, все, щоб швидкого приготування їжа була. І цього разу, до речі, приїхало молоко. Сподіваємось ще отримати суміш для дітей, для того, щоб можна було роздавати переселенцям", — розповідає керівниця "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак
Грант на закупівлю продуктів харчування католицька асоціація отримала від Міністерства закордонних справ Польщі.

"Ґрант складає півмільйона злотих. Це десь чотири з половиною, трошки може більше, мільйонів гривень. Приблизно 20 тонн приїхало декілька тижнів тому, зараз ми отримуємо 20 тонн", — розповідає керівниця "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак.
Отримають допомогу від благодійників, зокрема, переселенці, пенсіонери, малозабезпечені родини та родини, де є люди з інвалідністю, каже Наталія Гранчак.

"Ми звертаємось до територіальних громад, і вони подають списки таких людей. Зазвичай у нас вже є величезна база даних, тому що ще з 2018 року ми роздаємо продуктові набори від німецької місії, то ми маємо величезну свою базу даних. П’ять тисяч людей зможуть отримати допомогу. Ми збираємо підписи, звітуємося, і всі ці підписи будуть надходити в міністерство закордонних справ Польщі, як підтвердження того, що люди тут дійсно отримали цю допомогу", — каже керівниця "Полтавського батальйону небайдужих" Наталія Гранчак.

Як розповіла Наталія Гранчак, до кінця листопада до Полтави мають доставити ще одну вантажівку із гумдопомогою.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: