Україна стартувала у відборі на жіночий Євробаскет з найбільшої поразки в історії: таблиця

. Збірна України з баскетболу. Фото: ФІБА

Сербія розбила гостьову збірну з різницею у 42 очки.

Збірна України з баскетболу розгромною поразкою розпочала виступи у відборі жіночого чемпіонату Європи-2025. На виїзді "синьо-жовті" поступилися збірній Сербії з рахунком 40:82.

Пропустивши два попередніх розіграші Євробаскета, українки ведуть боротьбу за свою першу путівку до фінальної частини з 2019 року. Тоді збірна закінчила виступи за підсумками групового раунду.

У матчах листопада команда Євгена Мурзіна не може розраховувати на головну зірку збірної Аліну Ягупову, що травмувалася напередодні міжнародного "вікна" під час виступів за турецьку "Чукурову".

Як пройшов матч?

• Сербія в статусі фавориток вже за підсумками першої чверті повела з різницею у 18 очок.
  • До великої перерви різниця в рахунку становила вже 31 очко. А після третьої чверті збільшилася до 40 балів.
  • Найкращою для України вийшла остання чверть — перевага Сербії склала два очки.
  • За матч українки здійснили 55 кидів, з яких реалізували 15 (в суперниць — 35/73). Команди реалізували однакове число дальніх кидків (по п'ять), а втім Сербія закинула на 20 двоочкових спроб більше за команду гостей.
  • Найрезультативнішою в України стала Вікторія Балабан — 10 очок, з яких три баскетболістка набрала зі штрафної лінії.

Євробаскет-2025. Кваліфікація. Перший тур

Сербія — Україна — 82:40 (26:8, 23:10, 17:8, 16:14)

Що означає результат України?

• 40 очок — найменший показник, що набирала жіноча збірна України в офіційних матчах. Попередній антирекорд — поразка від Німеччини 2009 року з рахунком 45:48.
  • Україна вперше програла офіційний матч з відставанням у понад 40 очок. Раніше команда не поступалася у більш ніж 33 бали (на Олімпіаді 1996 року — поразка 65:98 від США).
  • У режимі реального часу Україна посідає друге місце в таблиці. Португалія та Північна Македонія свій очний матч проведуть до кінця ігрового дня четверга, 9 листопада.

Група G. Турнірна таблиця

1. Сербія — 2 очки (1 матч), 82:40 (різниця очок)
  2. Україна — 1 очко (1), 40:82
  3. Північна Македонія — 0 (0), 0:0
  4. Португалія — 0 (0), 0:0

Що відомо?

• Матч проти Сербії став тренерським дебютом у збірній для Євгена Мурзіна. Колишній тренер чоловічої збірної обійняв посаду в квітні 2023 року.
  • Наступний відбірковий матч "синьо-жовті" проведуть у неділю, 12 листопада, коли в номінально домашньому поєдинку прийматимуть Португалію.
  • Пряму путівку на Євробаскет отримають переможець групи G і команда на другій сходинці — за умови, що випередить за показниками другі команди в чотирьох інших групах.