Цьогоріч до Центральноукраїнського університету не було жодного вступника на спеціальності природничих наук

Цьогоріч до Центральноукраїнського університету не було жодного вступника на спеціальності природничих наук

Цьогоріч до Центральноукраїнського університету не було жодного вступника на спеціальності природничих наук
Центральноукраїнський державний університет у Кропивницькому. Фото: Вікіпедія

У Кропивницькому до Центральноукраїнського державного університету імені Винниченка цьогоріч не було жодного вступника на спеціальності "Фізика і астрономія" та "Природничі науки". Університет готує педагогів для навчальних закладів середньої освіти.

Заробітна плата

В освітніх закладах Кіровоградщини є потреба у вчителях загальної середньої освіти – в Кіровоградському центрі зайнятості нині актуальними є 20 вакансій. Заробітну плату пропонують від 6700 до 10 тисяч гривень.

"Коли ми аналізуємо пропозиції від центру зайнятості, бачимо, що є вакансія вчителя з заробітною платою 6700 гривень, і поряд вакансія прибиральниці із такою ж зарплатою, – говорить в етері Українського Радіо Кропивницького секретар приймальної комісії Наталія Подопригора. – То виникає питання: для чого взагалі вчитися? Щоб отримати таку кваліфікацію, потрібно п'ять років".

Наталія Подопригора каже, на природничий напрямок останні роки мали невелику кількість місць. Через відсутність вступників є загроза для існування наукових колективів університету, які готують педагогів для регіону.

"За останні два роки це зійшло фактично "на нуль". Хоча є встановлені квоти для вступників, які уклали угоди на відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості. Навчання фінансується за державним або регіональним замовленням".

Як розв'язують питання нестачі вчителів у Попельнастівській громаді

Попельнастівська громада Олександрійського району об’єднала 30 сіл. Начальниця відділу освіти Віта Симоненко розповіла, один вчитель може працювати у інших школах громади.

"Учитель, який працює в одній школі має право дев'ять годин читати предмет у нашій же громаді в іншій школі. З Олександрії ми привозимо учителів шкільним автобусом безплатно. Таким чином закриваємо потребу у фахівцях".

За словами Віти Симоненко, багато педагогічних працівників, які мають великий стаж роботи, виїхали за кордон або перекваліфікувалися, тому що їх не влаштовує заробітна плата.

На початок