Як бджоли навколо вулика. Hubble зняв світлину унікального кульового скупчення зірок

Як бджоли навколо вулика. Hubble зняв світлину унікального кульового скупчення зірок

Як бджоли навколо вулика. Hubble зняв світлину унікального кульового скупчення зірок
Вікіпедія

Американський космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайне кульове скупчення у Великій Магеллановій Хмарі. Зірки в ньому складаються з двох різних популяцій з різницею у віці в мільйони років. Зазвичай, в таких скупченнях всі зірки утворилися приблизно в один час.

Знімок опублікували на офіційному сайті обсерваторії. На фото зображене кульове скупчення NGC 1805. Воно складається із тисяч зірок, розташованих недалеко від краю сусідньої до нас галактики Великої Магелланової Хмари.

На знімку можна видно безліч синіх та червоних зірок. Перші зняті в ближньому ультрафіолетовому світлі, а другі — в інфрачервоному світлі.

Hubble показав світлини кульового скупчення зірок
Як виглядає кульове скупчення зірок. Spacetelescope

"Зірки обертаються близько одна до одної, як бджоли, що рояться навколо вулика. У щільному центрі одного з цих скупчень зірки знаходяться в 100-1000 разів ближче, ніж найближчі зірки до нашого Сонця", — повідомили в обсерваторії.

За словами астрономів, через щільність зірок в центрі скупчення, в ньому малоймовірна поява планетних систем.

Що відомо

  • Національне аерокосмічне агентство США поділилося світлинами різних космічних об'єктів. Кожен знімок складається з даних від рентгенівського телескопа "Чандра" та інших телескопів NASA, які фіксують оптичне та ультрафіолетове випромінювання.
  • NASA показало, як з космосу виглядає тропічний тайфун в Азії.
  • NASA поділилося світлиною сходження "лавини" на Марсі.
На початок