Другий в історії. Німецький метальник списа ледь не оновив "вічний" світовий рекорд

Другий в історії. Німецький метальник списа ледь не оновив "вічний" світовий рекорд

Другий в історії. Німецький метальник списа ледь не оновив "вічний" світовий рекорд АР

Йоганнес Феттер став другим атлетом, який зміг метнути спис за 95 метрів.

Німецький легкоатлет Йоганнес Феттер майже досягнув світового рекорду в метанні списа, який тримається ось уже 24 роки. На Меморіалі Каміли Сколімовської в польському Хожуві йому підкорився результат 97,76 м. Менше одного метра йому не вистачило до нового рекорду.

Це був другий найдальший кидок в історії. Ще у далекому 1996-му чех Ян Желєзни встановив світовий рекорд - 98,48 метра, який досі ніким не перевершений. Додамо, що Феттер та Желєзни - єдині метальники списа за всі часи, які зуміли перетнути позначку 95 метрів.

Ось топ-5 рекордів у метанні списа за всю історію:

1. Ян Желєзни (Чехія), турнір у Німеччині, 25 травня 1996 року - 98,48 м

2. Йоганнес Феттер (Німеччина), турнір у Польщі, 06 вересня 2020 року - 97,76 м

3. Ян Желєзни, турнір у Великій Британії, 29 серпня 1993 р. - 95,66 м

4. Ян Желєзни, турнір у Росії, 6 квітня 1993 р. - 95,54 м

5. Ян Желєзни, турнір у Чехії, 31 травня 1996 р. - 94,64 м.

"У мене бракує слів, це було дійсно близько до ідеалу. Це можна відчути у своєму тілі, коли ти здійснюєш кидок. Важко пояснити - ти відчуваєш це менше однієї секунди. Але тоді розумієш, що метнув дуже далеко.

Напевно, багато людей не думали, що можливо метнути списа більше ніж на 95 метрів на закритому стадіоні. Я зробив це, і думаю, є ще до чого прагнути. Дуже маленькі відмінності в кидку, крихітні відмінності, можуть вплинути на різницю в багато метрів", - прокоментував своє досягнення легкоатлет, якого цитує World Athletics.

Нагадаємо, на цьому ж турнірі у секторі стрибків у висоту вкотре тріумфувала Україна. Юлія Левченко та Ірина Геращенко не лишили шансів суперницям. А днем раніше друге "срібло" сезону в стрибках у довжину на змаганнях у Австрії виборола Марина Бех-Романчук.

Читайте також: Вище стрибав лише Бубка. Швед Дуплантіс показав найкращий результат за 26 років

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТенісГімнастика