Вище стрибав лише Бубка. Швед Дуплантіс показав найкращий результат за 26 років

Вище стрибав лише Бубка. Швед Дуплантіс показав найкращий результат за 26 років

Вище стрибав лише Бубка. Швед Дуплантіс показав найкращий результат за 26 років Diamond League

Молодий швед Арман Дуплантіс все активніше атакує світовий рекорд Сергія Бубки на відкритому повітрі.

У зимовому сезоні 2020 року, ще до пандемії та перенесення більшості легкоатлетичних змагань, швед Арман Дуплантіс увійшов в історію - він двічі оновив світовий рекорд у стрибках із жердиною. Спершу 20-річний Дуплантіс підкорив висоту 6,17 метрів, а за тиждень - 6,18 метрів.

І хоча вище нього в історії світових стрибків із жердиною ніхто не стрибав, абсолютним рекордсменом Дуплантіса не можна назвати. Справа в тому, що світовий рекорд на відкритому повітрі досі належить українському атлету Сергію Бубці - 6,14 метрів. Цей результат Бубка встановив у 1994 році, і ось 26 років нікому не вдається зрівнятися або покращити його.

Четверо атлетів за ці 26 років брали планку на висоті 6,05 метрів (серед них і Дуплантіс), один - американець Сем Кендрікс - у 2019 році зміг підкорити висоту 6,06 метрів.

На етапі Діамантової ліги в Лозанні (2 вересня) Мондо Дуплантіс частково переписав історію - він показав найвищий стрибок за останні 26 років, взявши планку на висоті 6,07 метрів.

Стрибок на 6,07 метрів - це рекорд Діамантової ліги, найкращий результат сезону, особистий рекорд на відкритому повітрі для Дуплантіса, рекорд Швеції та один з найкращих стрибків в історії.

Загалом змагання в Лозанні вийшли одними з найбільш конкурентних в історії чоловічих стрибків із жердиною. Одразу два атлети (Дуплантіс та Кендрікс) стрибнули вище шести метрів. Американець фінішував другим з результатом 6,02 метрів - це найкращий результат для "срібного" місця в історії. І це також другий найкращий стрибок в кар'єрі Сема.

Мондо Дуплантіс з першої спроби взяв висоту 6,07 метрів. Він йшов на світовий рекорд, замовив планку на висоті 6,15 метрів - але після першої невдалої спроби припинив боротьбу. Як пояснив сам швед, через недостатню освітленість в зоні для стрибків.

"Урешті-решт стала занадто темно, щоб брати 6,15 метрів. Відчував, що небезпечно продовжувати далі. Хоча я розумів, що знаходжуся в зоні, але потрібно бути обережним", - пояснив Арман Дуплантіс.

Наступну спробу встановити новий світовий рекорд на відкритому повітрі 20-річний Дуплантіс зробить уже в п'ятницю, 4 вересня, на етапі Діамантової ліги в Брюселі.

Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start