"Втрачати часу я не можу": боєць Борис Волошко із Полтавщини розповів про свій шлях військового

"Втрачати часу я не можу": боєць Борис Волошко із Полтавщини розповів про свій шлях військового

Ексклюзивно
Борис Волошко, військовослужбовець 3-ї окремої штурмової бригади
Борис Волошко, військовослужбовець 3-ї окремої штурмової бригади. Фото: Суспільне Полтава

Стрілець-санітар 3-ї окремої штурмової бригади Борис Волошко із Полтавщини із перших днів війни став на захист країни. У мирний час він керував та працював реабілітологом у київському фітнес-центрі. Нині ж під час відпустки військовий проводить просвітницькі зустрічі зі школярами та студентами.

Борис Волошко, військовослужбовець 3-ї окремої штурмової бригади

Борис Волошко із Полтавщини розповів про свій шлях військового
Боєць Борис Волошко із Полтавщини. Фото: Б. Волошко

Військовослужбовець 3-ї окремої штурмової бригади Борис Волошко у мирний час працював керівником київського фітнес-центру. Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022-го року він зустрів зі своїми підлеглими.

Я розумів, що втрачати часу я не можу. Я розумів, що війська будуть підступати до Києва. Вони на той момент близько підступили. Я віддав всі наявні в мене ресурси своїм працівникам, які потребували фінансової підтримки, щоб вони мали гроші на крайній випадок. Я повернувся додому, спакував тривожну валізку і готувався до евакуації своїх близьких з Києва.
Боєць Борис Волошко із Полтавщини
Боєць Борис Волошко із побратимами. Фото: Б. Волошко

Виїхати до Полтави бійцеві вдалося лише наступного дня, оскільки всі евакуаційні маршрути були переповнені.

Дуже багато людей було на вокзалах, не описати словами цю картину. Тривога. Люди, особливо іноземці, не розуміли, що відбувається. Постійні прольоти авіації над вокзалом. І кожної хвилини ти чекаєш, що може бути завданий ракетно-бомбовий удар по вокзалу, в якому були тисячі людей, можливо, навіть десятки тисяч.
Борис Волошко розповів про свій шлях військового
Борис Волошко із Полтавщини. Фото: Б. Волошко

Борис розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення до військкомату стояли великі черги.

Я зателефонував своєму близькому другу, він був ветераном "Азову", саме того полку з 2015-2016-го року. Сказав: "Привіт, друже. Я точно знаю, що ви мутите якийсь "двіж", що у вас є організація подальших дій для оборони". Він сказав: "Так, звичайно. Приїжджай". Я прибув з речами і почав проходити КМБ (курс молодого бійця – ред.), вишкіл за всіма стандартами ветеранів "Азову".

Боєць розповів, що відбір проводили безпосередньо керівники полку "Азов".

Це ставлення до історії України, ставлення до всього українського і готовність за будь-яку ціну відстоювати незалежність. Мало проходити фізично, мало проходити психологічно, тягнути нормативи, мати міцний дух. Потрібно ще мати чисту біографію. Якщо ти мав кримінальне минуле, то навряд чи бригада візьме тебе до своїх лав.
Борис Волошко із Полтавщини розповів про свій шлях військового
Боєць Борис Волошко із Полтавщини розповів про свій шлях військового. Фото: Суспільне Полтава

За час служби Борис встиг пройти шлях від розвідника до стрільця-санітара. Розповідає, що окрім бойових дій чимало сил йде на облаштування побуту.

На фронті дуже багато пекельної роботи, не пов’язаної зі зброєю. Повертаєшся з окопу – і ти залучаєшся до роботи. Це розвантаження, перевезення особового складу, допомога іншим підрозділам, забезпечення побуту. Це риття бліндажів, підготовка позицій. І готують їх звичайні бійці в той момент, коли вони повинні відпочивати, відновлюватися і готуватися до наступного виходу.

Під час відпустки боєць проводить позакласні заходи з учнями. Один з таких провів у школі, де навчався сам.

Одна з найбільших проблем полягає в тому, що молодь дуже погано знає історію України. Погано знає трагічні моменти, не бачить зусиль, яких докладали до нас наші предки, наші попередники, щоб зберегти цю цілісність (держави – ред.). Там, де є слабина нашої освіти і впливу нашої держави щодо національно-патріотичного виховання, там будуть діяти всі ресурси російської пропаганди. Ти не можеш бути не націоналістом, не патріотом, добре знаючи історію України.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок