Тканина з джинсів забруднює Світовий океан. Денім знайшли навіть у водах Арктики — учені

Тканина з джинсів забруднює Світовий океан. Денім знайшли навіть у водах Арктики — учені

Тканина з джинсів забруднює Світовий океан. Денім знайшли навіть у водах Арктики — учені Ілюстративне фото, Unsplash

Екологи з Торонтського університету в Канаді з'ясували, що мікроволокна джинсової тканини у величезних кількостях містяться у всіх водоймах Канади — від Торонто до Арктики.

У свої роботі в журналі Environmental Science & Technology Letters вчені зазначили, що аналіз проб води показав, що серед усієї маси мікроволокон, частинки джинсової тканини зустрічалися в проміжку від кожного восьмого зразка до кожного четвертого. Команда дійшла висновку, що волокна легко переносяться течією — денім виявили у навіть на дні на глибині 1500 метрів.

Найвищу концентрацію мікроволокон зафіксували в пробах вод з неглибоких приміських озер.

"Ми виявили волокна деніму навіть в Арктиці — це говорить про те, що антропогенний Антропогенний вплив на природу — в буквальному перекладі "породжений людиною" вплив на біосферу. Антропогенними називають ті фактори, які своїм походженням зобов'язані будь-якій діяльності людини. вплив набирає темпи й там", — сказала професорка Торонтського університету Міріам Даймонд.

Читайте також: Екологічне мислення: як воно допоможе виробити корисні звички дорослим і дітям?

Також екологи провели паралельне дослідження джинсової тканини та виявили, що за одне прання з поверхні речей відшаровується близько 50 тисяч мікроволокон.

Наразі вчені не можуть оцінити, як мікроволокна можуть впливати на навколишнє середовище. Раніше частинкам натурального походження не приділялося особливої уваги в екологічних дослідженнях, оскільки всі були стурбовані здебільшого проблемою мікрочастинок пластика. Утім, джинсові волокна можуть вбирати шкідливі речовини, а сама тканина піддається хімічній обробці під час виробництва.

"Звичайно, денім складається не з пластику, але сировина, з якого виробляється тканина, завжди піддається будь-якій обробці. І нам ще тільки належить відповісти на питання, який вплив чинять хімікати, які використовуються у виробництві", - зазначила одна з учасниць дослідження Саманта Атей.

Надалі вчені планують провести ту ж роботу за межами території Канади, а поки радять всім прати речі з деніму якомога рідше. Наприклад, одна з джинсових компаній рекомендує закидати їх в машинку раз місяць.

Що відомо

  • За останні десятиліття кількість льодовикових озер зросла по всьому світу більш ніж на половину. Через зміни клімату льодовики почали швидше танути та відступати, а на цьому місці почала збиратися вода.
  • Американські вчені з університету штату Огайо заявили, що крижаний покрив Гренландії продовжить танути, навіть якщо людство зупинить кліматичну кризу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди