"Реакція на події в Ізраїлі": у Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою

"Реакція на події в Ізраїлі": у Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою

"Реакція на події в Ізраїлі": у Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою
Облита фарбою синагога в Миколаєві, 26 жовтня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 26-го жовтня невідомі облили червоною фарбою синагогу. Залиті вікна та фасад будівлі. Єврейська громада звернулася із заявою до правоохоронців.

Подію прокоментував Суспільному головний рабин Миколаєва Шолом Готтліб.

Зі слів рабина, фарба на будівлі може бути реакцією на конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСомпалестинський ісламістський рух і політична партія і водночас терористична організація, утворені незабаром після початку Першої палестинської інтифади

"До єврейської громади дуже добре з повагою ставляться в Україні. Те, що відбулося, я думаю, що це пов'язано з тим, що відбувається в Ізраїлі й те, що піднявся, на жаль, антисемітизм Антисемітизм — одна з форм національної та релігійної нетолерантності та дискримінації, що виражається у неприязному або ворожому ставленні до євреїв як представників уособленої етнічної або релігійної групи[1]; суспільна або державна ідеологія, або державна політика, спрямована на обмеження політичних та громадських прав євреїв. Залежно від джерела антисемітизму — соціальних груп або держави — поділяється на побутовий, державний та расовий антисемітизм.й ми бачимо, як на це реагують у світі. Але в Україні дуже великий рівень солідарності до Ізраїля — це взаємно", — каже Шолом Готтліб.

"Реакція на події в Ізраїлі": у Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою
Облиті вікна та фасад синагоги в Миколаєві, 26 жовтня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Єврейська громада звернулася до правоохоронців та також планує своїми силами посилити охорону.

"Після того, що відбулося — треба звернути увагу всіх служб безпеки до єврейської громади у зв'язку з тим, що відбувається. Це дуже боляче для мене особисто та всіх членів громади, ми живемо разом — євреї та не євреї. Тому не скажу, що я відчуваю страх, але це знак те, що нам треба буде уважними та посилити безпеку", — сказав головний рабин Миколаєва.

"Реакція на події в Ізраїлі": у Миколаєві невідомі облили синагогу червоною фарбою
Фасад синагоги, 26 листопада 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Голова Миколаївської обласної єврейської громади Михайло Гольденберг каже, висновки щодо події мають робити правоохоронні органи після слідства.

"Висновки щодо даної події повинні зробити слідчі й наші спроби припустити, хто це міг зробити виглядають абсолютно непрофесійними та непридатними для обговорення. Оскільки, припустити можна все, що завгодно від антисемітських дій до антиізраїльських дій, від бажання розворушити внутрішнє протистояння в Миколаєві та країні, оскільки такі випадки вже були в інших міста. Тому я не буду намагатися робити висновки, але припускаю, що пов'язане з військовим конфліктом Ізраїлем та Сектором Газу",— говорить Михайло Гольденберг.

Поліція Миколаєва розпочала провадження за статтею Частина 1 статті 161 Кримінального кодексу України"Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

"Правоохоронці встановлюють всі обставини події та осіб, причетних до скоєння злочину, вивчають записи з камер відеоспостереження та проводять комплекс слідчо-розшукових заходів", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про антисемітські провокації в Україні

  • Слідчі Служби безпеки України викрили російські спецслужби на спробах завербувати українських підлітків для антисемітських провокацій у Львові, Дніпрі, Вінниці та на Житомирщині. Потім використовували фото та відео "виконаних завдань", щоб дискредитувати Україну у закордонних ЗМІ.
  • Дітей, за даними слідчих, змушували виконувати завдання. Зокрема, залишати антисемітські написи на меморіалах, присвячених жертвам Голокосту. А також здійснювати підриви за допомогою саморобної вибухівки.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

  • Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.
  • Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.
  • ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.
  • 9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.
  • Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок