Чекала на трансплантацію 15 років: у Львові пересадили серце та легені 38-річній жінці з Київщини

Чекала на трансплантацію 15 років: у Львові пересадили серце та легені 38-річній жінці з Київщини

Уточнено
Чекала на трансплантацію 15 років: у Львові пересадили серце та легені 38-річній жінці з Київщини
Ніна з Київської області до трансплантації. Фото: Перше ТМО Львова

У Львові вперше в Україні медики пересадили серце та легені одній людині. Операція тривала 10 годин. У результаті органи запрацювали ще на операційному столі.

Як повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова, донором органів став 18-річний хлопець, який загинув у ДТП. Його рідні ухвалили рішення, у результаті якого четверо людей отримали шанс на життя.

Коридор пошани для донора
Коридор пошани для донора. Перше ТМО Львова

Серце та легені пересадили 38-річній Ніні з Київщини. Жінка з дитинства має ваду серця. Це зумовило й проблеми з легенями. На трансплантацію пацієнтка очікувала 15 років, через це вже втрачала надію.

“З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати” — розповіла жінка перед операцією.

Ніна у лікарні Першого територіального медичного об'єднання Львова
Ніна у лікарні Першого територіального медичного об'єднання Львова. Перше ТМО Львова

Трансплантація тривала 10 годин. За даними медиків, серце і легені запрацювали на операційному столі.

“Це історична подія не тільки для нашої лікарні, а й для всієї України. Ми об'єднали свої сили (Перше ТМО Львова та Інститут серця, — ред.) і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Понад три роки до цього йшли. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап — це лише частинка шляху”, — каже генеральний директор Першого медичного об'єднання Олег Самчук.

Операція з пересадки комплексу "серце-легені"
Операція з пересадки комплексу "серце-легені". Перше ТМО Львова

“Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі”, — додає керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич.

Трансплантація органів
Трансплантація органів. Перше ТМО Львова

Зараз пацієнтка перебуває в реанімації у стабільному стані. Попереду на неї чекає тривале відновлення.

Також медики пересадили від посмертного донора печінку та дві нирки. Одну з них отримала дитина.

Як повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова, на другу добу після трансплантації стан пацієнтки стрімко погіршився. Відбулося гостре відторгнення донорських органів. Пацієнтка померла.

На початок