Президент Ізраїлю заявив, що Іран причетний до атаки ХАМАС на країну

Президент Ізраїлю заявив, що Іран причетний до атаки ХАМАС на країну

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог виступає
Президент Ізраїлю Ісаак Герцог. АР/Heinz-Peter Bader

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог вважає, що терористи ХАМАС, які вранці 7 жовтня атакували країну, мають покровителів в Ірані.

Про це глава Ізраїлю написав у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Сьогодні ми побачили справжнє обличчя ХАМАС — терористичної армії, головною метою якої є холоднокровне вбивство невинних чоловіків, жінок та дітей. За підтримки та керівництві своїх довірених командирів в Ірані вони здійснили неспровокований мерзотний напад на єврейську державу в єврейський святий день. Невинних мирних мешканців було вбито та поранено, і багато з них досі зазнають нападів. Ізраїль подолає всі труднощі", — йдеться у дописі Ісаака Герцога.

Герцог також закликав ООН засудити дії ХАМАС, його союзників та прихильників в Ірані.

"Настав час твердо стояти разом з Ізраїлем у його справедливій ​​та моральній боротьбі перед огидним ворогом", — наголосив президент Ізраїлю.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня Ізраїль атакували з Сектору Газа. По центральних та південних районах Ізраїлю завдано масованого ракетного удару. Є загиблі, сотні людей поранені. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що терористи також намагалися проникнути на південь Ізраїлю з Гази. Мешканців просять залишатися у своїх домівках.

Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни. Міністр оборони Ізраїлю запровадив особливий стан у центральній частині країни після обстрілів із Гази.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час своєї ранкової атаки. В МЗС України Суспільному повідомили, що наразі не мають даних щодо постраждалих українців.

За даними МЗС, громадян України наразі немає серед постраждалих внаслідок бойових дій в Ізраїлі.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

На початок