У Чернівцях розібрали аварійний будинок на Руській, 6: це вартувало понад 3 млн грн

У Чернівцях розібрали аварійний будинок на Руській, 6: це вартувало понад 3 млн грн

У Чернівцях розібрали аварійний будинок на Руській, 6: це вартувало понад 3 млн грн
Аварійний будинок на вулиці Руській, 6 розібрали. Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

У Чернівцях завершили розбирати аварійний будинок на вулиці Руській, 6, стіна якого обвалилась 20 вересня. Роботи з демонтажу тривали два тижні й вартували понад 3 мільйони гривень з міського бюджету.

Про це раніше в інтерв'ю Суспільному повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк.

Раніше на демонтаж будинку виділили понад 7 мільйонів гривень. Ці гроші перерозподілили з видатків для благоустрою на експлуатацію об'єктів житлово-комунального господарства. Рішення про це ухвалили на позачерговому виконкомі 22 вересня.

Зазуляк каже, суму у 7 мільйонів гривень визначили за попередніми розрахунками будівельних організацій, які виїхали на місце під час обвалу. Наразі вартість усіх робіт становить понад 3 мільйони гривень

"Це небезпечні роботи, верхні поверхи по цеглі фактично демонтовували. Передбачалося, що буде багато ручної праці, але сьогодні вся робота разом з вивозом сміття та облаштуванням паркану вартуватиме трохи більше ніж 3 мільйони гривень".

Наразі з місця обваленого будинку потрібно вивезти будівельне сміття, огородити підвальний поверх та замурувати отвір у стіні сусіднього будинку. Він утворився, бо будівлі мали спільну сходову клітку та стіну.

"Сподіваюся, вже найближчими днями зможемо відновити рух громадського транспорту. Це зараз велика проблема, особливо людей, які живуть у мікрорайоні "Гравітон" та рухаються у тому напрямку", – каже Зазуляк.

Що відомо про обвал будинку на вулиці Руській, 6

  • Черговий обвал стіни будинку трапився ввечері 20 вересня. Вдень мешканці дали згоду на переселення, тому на момент обвалу покинули будинок. Ніхто не травмувався.
  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.
  • Співвласниця квартири на вулиці Руській, 6 Галина Крилова повідомила Суспільному, що її батьки ще до обвалу умовою виселення назвали надання рівнозначного житла за площею. Зробили це через те, що листи від міськради про виселення не мали конкретних строків, на який час відселяють людей, та конкретних планів ремонту будинку. Перед самим обвалом батьки Крилової погодилися на тимчасове проживання у квартирі з резервного фонду, що на вулиці Українській, 24. Проте ця квартира є вдвічі меншою за втрачене житло, а також потребує капітального ремонту — протікає дах, мокра стіна та прогнила підлога. Крилова каже, що батьки терміново мусили переїхати до родичів. Галина Крилова вважає, що обвал будинку є надзвичайною ситуацією, тому хоче, аби її батькам надали еквівалентне житло згідно з Кодексом цивільного захисту.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок