Через черговий обвал на Руській, 6 у Чернівцях відселили мешканців та перекрили рух транспорту

Через черговий обвал на Руській, 6 у Чернівцях відселили мешканців та перекрили рух транспорту

Через черговий обвал на Руській, 6 у Чернівцях відселили мешканців та перекрили рух транспорту
Обвал на Руській. Фото: Ігор Клим

У будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях стався черговий обвал стіни. Вдень 20 вересня мешканці дали згоду на переселення, тому на момент обвалу покинули будинок. Ніхто не травмувався.

Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук у Facebook.

Будинок, згідно з технічними висновками експертів, є аварійним. Проєкт реконструкції майже завершений, пише Клічук.

Через надзвичайну ситуацію на Руській, 6 перекрили рух транспорту на ділянці Руської від Української до Центральної площі. Через це тролейбуси №2 та 4 змінили рух:

  • №2 — від Поліклініки профоглядів Гравітон через Сагайдачного, по Головній до кінотеатру "Чернівці" та Чернівецького національного університету,
  • №4 — по маршруту до Кишинівської, далі на Руську до зупинки Гравітон.

Через це планують додати два додаткові автобуси на маршрут №9.

Що відомо про обвал на вулиці Руській, 6

  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.
  • У будинку потрібно розібрати два поверхи та провести капітальний ремонт. Проєктну документацію на ремонт будинку розробляють за гроші з міського бюджету. У липні у міськраді казали, що проєктну документацію зроблять впродовж шести місяців – тоді буде відома вартість ремонту. Водночас, за словами міського голови, її вже доробляють.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок