На демонтаж обваленого будинку на Руській, 6 в Чернівцях виділили понад 7 млн грн

На демонтаж обваленого будинку на Руській, 6 в Чернівцях виділили понад 7 млн грн

На демонтаж обваленого будинку на Руській, 6 в Чернівцях виділили понад 7 млн грн
Обвал на Руській, 6. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях на демонтаж обваленого будинку на вулиці Руській, 6 виділили понад 7 мільйонів гривень. Гроші перерозподілили з благоустрою на експлуатацію об'єктів житлово-комунального господарства.

Таке рішення прийняли 22 вересня на засіданні виконкому, передає кореспондентка Суспільного.

У коментарі Суспільному заступник міського голови Євгеній Маховіков повідомив, що на розбір будинку на вулиці Руській потрібно орієнтовно 8 мільйонів гривень.

"Зараз основна задача — ліквідація аварійної будівлі, яка несе небезпеку оточуючим. Буде складатися дефектний акт, який перевірятимуть і будуть оплачуватись ті послуги, які надає будівельна організація", — каже Маховіков.

За його словами, також виділили гроші на харчування та проживання тим мешканцям, яких виселили з сусіднього будинку, поки аварійну будівлю демонтують.

Що відомо про обвал будинку на вулиці Руській, 6

  • Черговий обвал стіни трапився ввечері 20 вересня. Вдень мешканці дали згоду на переселення, тому на момент обвалу покинули будинок. Ніхто не травмувався. Через надзвичайну ситуацію на Руській, 6 перекрили рух транспорту на ділянці Руської від Української до Центральної площі. Через це тролейбуси №2 та 4 змінили рух.
  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.
  • Співвласниця квартири на вулиці Руській, 6 Галина Крилова повідомила Суспільному, що її батьки ще до обвалу умовою виселення назвали надання рівнозначного житла за площею. Зробили це через те, що листи від міськради про виселення не мали конкретних строків, на який час відселяють людей, та конкретних планів ремонту будинку. Перед самим обвалом батьки Крилової погодилися на тимчасове проживання у квартирі з резервного фонду, що на вулиці Українській, 24. Проте ця квартира є вдвічі меншою за втрачене житло, а також потребує капітального ремонту — протікає дах, мокра стіна та прогнила підлога. Крилова каже, що батьки терміново мусили переїхати до родичів. Галина Крилова вважає, що обвал будинку є надзвичайною ситуацією, тому хоче, аби її батькам надали еквівалентне житло згідно з Кодексом цивільного захисту.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок