В аварійному будинку у Чернівцях знову обвалилася стіна: куди пропонують переїхати мешканцями

В аварійному будинку у Чернівцях знову обвалилася стіна: куди пропонують переїхати мешканцями

В аварійному будинку у Чернівцях знову обвалилася стіна: куди пропонують переїхати мешканцями
Так виглядає стіна будинку на Руській, 6 після другого обвалу. Джерело: Суспільне Чернівці

В аварійному будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях вдруге обвалилася стіна. Через небезпеку руйнування будівлі у ній обмежили газопостачання та планують перекрити воду. До другого обвалу мешканцям пропонували змінити житло на менше або співфінансувати ремонт й тимчасово переїхати у гуртожиток. Тепер ремонтувати будинок планують лише за гроші з міського бюджету. Потрібно розібрати два поверхи та заново їх звести.

Суспільне Чернівці розповідає, які помешкання пропонують мешканцям та чи погоджуються вони тимчасово переїхати.

Що пропонують мешканцям

Вперше стіна будинку на Руській, 6 обвалилася два роки тому під час зливи. Відтоді мешканцям рекомендують не жити у квартирах та пропонували їм переїхати до гуртожитку на вулиці Полетаєва. Мешканці відмовлялися, бо хотіли переїхати в рівноцінне житло — двокімнатну та трикімнатну квартиру.

У цих двох квартирах живуть п'ятеро людей. Наразі мешканцям пропонують переїхати в інше житло – у квартири маневрового фонду на вулиці Луковецькій в районі Роші. Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник міського управління комунальної власності Вадим Руссу.

"Мешканцям квартири, де проживає одна сім'я, дамо велику однокімнатну квартиру. Де дві сім'ї – дві менші однокімнатні. Якщо в цьому будинку у них були зручності спільні, то на Луковецькій в кожній квартирі є своя кухня, ванна та туалет. Квартири вже готові до заселення", – каже Руссу.

За словами Руссу, у квартирах маневрового фонду мешканці можуть жити стільки часу, скільки потрібно для проведення ремонту. Опісля – повернутися у відремонтовані квартири або місто запропонує їм інше житло, яке буде задовольняти їхні вимоги й буде рівноцінним тому, де вони живуть зараз.

Так виглядає стіна будинку на Руській, 6 у Чернівцях після другого обвалу
Так виглядає стіна будинку на Руській, 6 після другого обвалу. Джерело: Суспільне Чернівці

Чи погоджуються мешканці на переїзд

За словами мешканки будинку Любові Крилової, разом з чоловіком вони вирішили найняти адвоката, аби він пояснив подружжю їхні права та на яке житло вони можуть претендувати. Наразі переїздити у запропоноване міськрадою житло не погоджуються. Очікують, що їм запропонують житло, яке влаштовуватиме пару.

"Ми тільки знаємо, що у нас є такі права і ми маємо претендувати на відповідне житло. Будемо залишатися вдома – що буде, те буде. Ми підемо в ту квартиру, яка нас більш-менш влаштовуватиме. Не мають бути люксові апартаменти, але хоча б, щоб могли дожити в якомусь комфорті", – каже мешканка.

За словами Руссу, наразі у місті немає квартир, які були б рівноцінними тим, в яких мешканців проживають зараз. Втім таке житло шукають. Каже, якщо мешканці продовжуватимуть проживати у будинку на Руській, міськрада не зможе провести ремонт. У такому разі мешканців виселятимуть через суд.

В аварійному будинку у Чернівцях знову обвалилася стіна
Фото: Суспільне Чернівці

Коли зможуть розпочати ремонт

Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Василь Зазуляк говорив, що ремонт будинку потрібно робити на умовах співфінансування. Оскільки частина приміщень у будівлі це — комунальна власність, то за свою частку міськрада планувала впродовж шести місяців розробити проєктну документацію на ремонт за гроші з бюджету. Тоді буде відома вартість ремонту. Після другого обвалу, Руссу розповів, що ремонт зроблять повністю за бюджетні гроші.

Якщо за пів року розроблять проєкт, то, попередньо, в наступному році зможуть розпочати роботи. За словами Зазуляка, якщо будівля втратить статус пам'ятки архітектури, ремонт можна буде розпочати швидше.

"Доведеться почекати, бо це пам’ятка архітектури, хоча була внесена туди помилково. Зараз працюємо над тим, щоб зняти цей статус. Можливо, тоді у нас справи пришвидшаться", — каже Зазуляк.

Раніше Суспільне розповідало у відео, за яких умов міськрада може відреставрувати аварійний будинок:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок