Прем'єр-міністр Денис Шмигаль поінформував, що Концепт посилення стійкості демократії в Україні — це рамковий документ, що стане основою дорожньої карти реформ.
Відповідну заяву глава уряду зробив на презентації Антикорупційної програми Мінрозвитку громад, територій та інфраструктури.
За словами Шмигаля, у Концепті будуть враховані пропозиції від партнерів та власні напрацювання, зокрема Антикорупційна програма.
"Державна антикорупційна програма — це 1 700 заходів у 15 сферах. Це плани з впровадження 63 нових цифрових продуктів, які дозволять суттєво зменшити можливості для будь-яких зловживань, — уточнив прем'єр.
Глава уряду також розповів, що всі українські міністерства мають затвердити власні актуальні антикорупційні програми — це обов'язкова умова виконання державної Антикорупційної програми.
"Ці антикорупційні ініціативи стануть одним із ключових напрямів єдиного Плану реформ до 2027 року", — додав Шмигаль.
Раніше прем'єр повідомляв, що Концепт розроблений за ініціативи президента Володимира Зеленського та погоджений, зокрема з керівниками антикорупційних структур в Україні.
Для реалізації документа Україна планує створити єдиний План реформ для посилення стійкості демократії, який об'єднає в собі всі потреби щодо позитивних перетворень у різних сферах.
Що відомо про список реформ від США для України
25 вересня "УП" оприлюднила текст листа заступника радника Білого дому з нацбезпеки із питань міжнародної економіки Майка Пайла, якого він надіслав Координаційній платформі донорів, прем'єр-міністру Денису Шмигалю та ОП.
Як написало видання, лист містить перелік реформ, які Україна повинна провести для продовження надання їй військової допомоги. Зазначається, що реформи у документі розподілені за пріоритетністю впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.
Умови стосуються реформування роботи наглядових рад Укренерго і Нафтогазу, створення наглядової ради для нового Укроборонпрому, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міноборони та всіх силових відомств.
Серед вимог — запровадження ринкових цін на газ та електроенергію.
26 вересня у посольстві США в Україні підтвердили передання переліку.
"У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху, Сполучені Штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв'язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі", — поінформували у дипвідомстві.
Окрім цього, зазначили, що перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.
27 вересня у Білому домі наголосили, що переданий Києву від Сполучених Штатів список пріоритетних реформ для якнайшвидшої інтеграції України в Європу не є умовою подальшої військової допомоги.