"Ми вирішували все, про що просив Зеленський": Байден відповів на запитання про ATACMS

"Ми вирішували все, про що просив Зеленський": Байден відповів на запитання про ATACMS

"Ми вирішували все, про що просив Зеленський": Байден відповів на запитання про ATACMS
Президент Сполучених Штатів Джо Байден під час брифінгу 4 жовтня, фото: AP

Президент США Джо Байден відповів на питання, чи пообіцяв він президенту України Володимиру Зеленському постачання далекобійних ракет ATACMS.

"Я говорив із Зеленським. І все, про що він просив, ми вирішували", — сказав Байден під час брифінгу 4 жовтня.

Крім того, Байден анонсував, що незабаром виступить із "великою промовою" до американців про важливість підтримки України.

"Я знаю, що більшість членів Палати представників і Сенату обох партій заявили, що вони підтримують фінансування підтримки України. Дуже скоро я виголошу велику промову щодо цього питання, і чому це так важливо для Сполучених Штатів та наших союзників", — сказав Байден.

ATACMS для України

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.

Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

22 вересня американський лідер оголосив про новий пакет допомоги для України. У переліку наданого озброєння ATACMS не було.

На початок