Комітет Конгресу США схвалив проект резолюції про ракети ATACMS для України

Комітет Конгресу США схвалив проект резолюції про ракети ATACMS для України

Комітет Конгресу США схвалив проект резолюції про ракети ATACMS для України
Фото: AP

Проект резолюції, який закликає уряд США надати Україні ракети великої дальності ATACMS, підтримали в Комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США. Про це повідомляє Голос Америки.

За документ члени комітету проголосували переважною більшістю. Це рішення дозволяє винести документ на голосування у Конгрес. Видання зазначає, що хоча резолюція, на відміну від закону, не має обов'язкової сили і таким чином буде вагомим аргументом на користь передачі Україні ракет ATACMS. "Ця резолюція закликає адміністрацію Байдена надати Україні ракети ATACMS. Її створено двопартійними зусиллями. ATACMS є критично важливими для успіху України в контрнаступі. Вони мають радіус дії понад 300 кілометрів, що дозволяє українцям завдавати ударів по територіях, які зараз підконтрольні Росії", — заявив республіканець від штату Техас, Майкл Маккол під час слухань.

В тексті проекту резолюції йдеться, що Палата представників закликає США негайно надати Україні ракети ATACMS. Проект також, закликає союзників і партнерів США передати Україні подібні ракети. Необхідність надати Україні ракети ATACMS аргументується наступним чином:

  • Затримка надання Україні більш вагомої допомоги, зокрема ракет високої дальності, затягує війну;
  • Велика Британія вже передала Україні аналоги ATACMS, - ракети Storm Shadow. І Це не спровокувало жодної суттєвої реакції з боку Росії;
  • Уряд Франції також оголосив, що надасть власні ракети великої дальності;
  • США та країни-союзники разом володіють тисячами ракет ATACMS, які можуть бути передані Україні;
  • Тим часом арсенал ракет великої дальності РФ значною мірою перевершує український;
  • Резолюція також наголошує, що іранські дрони, які атакують українську цивільну інфраструктуру та розташовані в окупованому Криму, — знаходяться в радіусі дії ракет ATACMS.

На початок