Очільник США Джо Байден під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" далекобійних ракет ATACMS.
Про це повідомляє NBC News із посиланням на трьох американських чиновників і представник Конгресу, знайомих з дискусіями.
"Байден сказав Зеленському, що Сполучені Штати нададуть Україні невелику кількість ракет дальнього радіуса дії для допомоги у війні з Росією", — зазначили журналісти.
Співрозмовники телеканалу не уточнили, коли саме Україна отримає ATACMS або ж коли США публічно оголосять про передачу ракет.
Своєю чергою The Washington Post поінформувала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснює, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.
22 вересня Байден під час зустрічі зі Зеленським оголосив про новий пакет допомоги для України на 325 мільйонів доларів. У переліку наданого озброєння ATACMS не було.
Що відомо про ракети ATACMS
ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.
Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.
Однак головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.
Раніше в адміністрації президента Сполучених Штатів заявляли, що не надаватимуть Україні оперативно-тактичні ракетні комплекси ATACMS, адже у США немає їх достатньої кількості.
Водночас президент України Володимир Зеленський після цього заявляв, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.
21 червня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд США надати Україні далекобійні ракети ATACMS.
Зеленський 11 вересня заявив, що сподівається переконати Байдена найближчим часом схвалити рішення про передачу Силам оборони ATACMS.