Чи допомагатиме Києву новий спікер Палати представників США — оцінили "Республіканці за Україну"

Чи допомагатиме Києву новий спікер Палати представників США — оцінили "Республіканці за Україну"

Як наступний спікер Палати представників буде виступати щодо допомоги Україні від США
Кевін Маккарті іде з Палати представників після того, як проголосували за його усунення з посади спікера. Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite

Проукраїнське об'єднання в США "Республіканці за Україну" оцінило, наскільки виступатимуть за допомогу Україні потенційні наступники Керівна Маккарті, якого 3 жовтня усунули з посади спікера Палати представників.

Про це повідомляє Reuters.

Відсторонення спікера Кевіна Маккарті може вказувати на зміни настроїв у Палаті представників США щодо допомоги Україні. Деякі з можливих наступників Маккарті рішуче виступають за допомогу Києву, інші — категорично проти.

Хто буде наступником Маккарті, поки не відомо. Але наступний спікер може анулювати більшу допомогу Україні, якщо буде проти неї, перш ніж пропозиція про допомогу дійде до Палати представників.

Проукраїнське об'єднання в США "Республіканці за Україну" оцінило в діапазоні від A до FА — максимально за допомогу Україні, F — проти імовірних кандидатів на основі їхнього голосування за 5 ключових положень, які раніше стосувалися допомоги Україні. Отже, об'єднання спробувало вирахувати, наскільки той чи інший спікер обстоюватиме допомогу Україні.

Том Еммер, член Палати представників від республіканців, отримав найвищу оцінку – А.

Стів Скаліз, який іде другим номером після Маккарті у Палаті представників, отримав оцінку В. Скаліза підтримує на балотування у спікери один з ініціаторів усунення Маккарті — Метт Гетц.

Сам Метт Гетц, голова юридичного комітету Палати представників Джим Джордан і Байрон Дональдс отримали найнижчу оцінку від "Республіканців за Україну" — F.

Пані посол України в США Оксана Маркарова пише, що кандидатуру наступного спікера Палати представників уже активно обговорюють — "від традиційно в таких випадках лідера більшості Скаліза, який є наступним у партійній ієрархії після Спікера, до багатьох інших імен". Вона додає, що зарано обговорювати кандидатів, поки їхні імена не оголосять публічно, але з багатьма "в нас побудовано гарний конструктивний діалог".

Про об'єднання "Республіканці за Україну"

Республіканці за Україну – це коаліція республіканців, які вважають, що Республіканська партія повинна підтримувати Україну.

"Республіканська партія завжди виступала за міцний національний захист, підтримувала друзів США та протистояла їхнім ворогам. Українські війська воювали разом з американцями в Іраку та Афганістані, а тепер вони воюють за захист своєї демократії. Американська військова, фінансова та гуманітарна допомога допомогла Україні послабити Росію, яка за правління президента Путіна є очевидним ворогом США", — пише об'єднання на своєму сайті.

Республіканці з цієї групи вважають, що допомога Україні відповідає інтересам США, тоді як республіканці, які проти, не вважають, що допомога Україні має бути в пріоритетах політики США і називають її надмірними витратами для Сполучених Штатів.

Що відомо про відставку спікера Палати представників

Палата представників Конгресу США у вівторок, 3 жовтня, проголосувала за усунення конгресмена Кевіна Маккарті з посади спікера.

Раніше жоден спікер Палати представників США ніколи не був усунений з посади через проголосовану резолюцію.

Маккарті звільнили через кілька днів після того, як він в останню хвилину успішно організував двопартійне голосування, щоб запобігти закриттю уряду США.

У понеділок, 2 жовтня, в Конгресі обговорювали питання, чи уклали президент Джо Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті таємну угоду, яка могла б захистити майбутню фінансову допомогу Україні. Підозра полягала в тому, що Байден погодився підписати тимчасовий законопроєкт для уникнення шатдауну, що не містив допомогу Україні, в обмін на те, що Маккарті погодився провести окреме голосування щодо цієї допомоги пізніше.

Маккарті заперечив існування таємної угоди з Байденом.

Увечері, 2 жовтня, член Палати представників від Республіканської партії Метт Гетц вніс на розгляд пропозицію щодо усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників. Гетц розкритикував роботу Маккарті, зокрема те, як спікер справлявся з видатками та бюджетними проблемами. Також Гетц стверджував, що спікер Маккарті порушив обіцянки, надані іншим консерваторам щодо того, як він керуватиме.

На початок