У Криму росіяни зробили виставку з викрадених експонатів Кам'яної Могили Запорізької області

У Криму росіяни зробили виставку з викрадених експонатів Кам'яної Могили Запорізької області

У Криму росіяни зробили експозицію з викрадених артефактів Кам'яної Могили на Запоріжжі
Кам'яна Могила - пам'ятка давньої культури в Україні. Фото: Центральний державний електронний архів України

На території заповідника Херсонес Таврійський в тимчасово окупованому Криму росіяни експонують знахідки з Кам'яної Могили на Мелітопольщині Запорізької області.

Про це сьогодні, 2 жовтня, повідомили в Спілці археологів України.

Триватиме капсульна виставка "Дім риби" в заповіднику "Херсонес Таврійський" з викрадених експонатів Кам'яної Могили до 8 жовтня 2023 року.

археологія Кам'яна Могила
Експозиція знахідок з Кам'яної Могили, пам'ятки в Запорізькій області. Фото: Facebook/ Спілка археологів України

Суспільне отримало коментар щодо виставки викрадених артефактів в окупованому Криму в історика, експерта ГО "Кримський інститут стратегічних досліджень" Дениса Яшного:

"Окупанти провели інвентаризацію в музеї, а предмети української історичної спадщини вносять до музейного каталогу Російської Федерації. Частину вже перевезли до окупованого Криму".

Так, за словами Дениса Яшного у лютому 2023 року росіяни проголосили про приєднання Кам'яної могили до Херсонесу Таврійського:

"Відповідно, прикриваючись тим, що вони хочуть захистити культурну спадщину, а в районі кам'яної могили це досить небезпечно, вони вивезли більше 80 десяти предметів до Херсонесу Таврійського".

Експерт ГО "Кримський інститут стратегічних досліджень" підкреслює, що оскільки це єдина відома на сьогодні подібна пам'ятка не тільки в Україні, а в Європі в цілому, то масштаби таких дій росіян — катастрофічні.

Що відомо про "Камʼяну могилу"

"Кам'яна могила" — світова пам'ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя, з 2008 року — Національний історико-археологічний заповідник.

Пагорб, що тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів, містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів. Хронологія петрогліфів охоплює величезний період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV—XXII тис. до н. е. до X—XIII ст.), що робить пам'ятку унікальною.

З 2006 року заповідник є претендентом на включення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Входить до "7 чудес" України.

У травні 2023 року археологічні експонати пам'ятки перевезли до Криму для виставки у музеї-заповіднику "Херсонес Таврійський".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок